Предложение недели
Знижка на консультацію гінеколога в "Нео Скін"
Виникли питання?
Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо
Графік роботи колцентру з 08:00 до 20:00
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім’я
Вкажіть бажану дату
Бажаний час (не обовязково)
Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Україна, Донецька обл.
м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а
Україна, Донецька обл.
м. Курахове, вул. Мечникова, 22-а
Будьте в курсі всіх акцій та новин медичного центру:

КОНТАКТИ

0800 759 059

095 291 19 92 


Україна, Донецька обл. м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а

Прокласти маршрут


Україна, Донецька обл. м. Курахове, вул. Мечникова 22 а

Прокласти маршрут

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ТА АНАЛІЗИ
КОНТАКТИ
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити вигідні пропозиції, акції та важливі новини

Русская версия сайта

В процессе...


Приносим извинения, за временные неудобства

ЦЕЙ РОЗДІЛ ТИМЧАСОВО НЕДОСТУПНИЙ


Просимо вибачення, за тимчасові незручності...

Термінове звернення!*
0800 759 059
Безкоштовно з усіх операторів України
Оберіть тип зверення
*Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
**Запити з цієї форми оброблюються в першу чергу
запис до лікаря
Ви можете забронювати час для особистого візиту до лікаря або консультації з лікарем онлайн
Оберіть тип запису:
Оберіть спеціальність лікаря
Не обовязково
Чи контактували ви з людьми у яких діагностовано COVID-19?
У вас є симптоми або підтверджений діагноз COVID-19?
Графік роботи медичного центру "Нео Скін" з 08:00 до 19:00
ОБЕРІТЬ КАТЕГОРІЮ
ЛАБОРАТОРІЯ
ПОСЛУГИ
Нео Скін
Медичний центр Покровськ
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
ОБЕРІТЬ ВЕРСІЮ САЙТУ
ВЫБЕРИТЕ ВЕРСИЮ САЙТА
РУССКИЙ
УКРАЇНСЬКА
Просимо звернути увагу!
Ви завітали на сайт медичного центру у неробочий час.
Ваш запит буде обов'язково оброблений спеціалістом з 08:00 до 19:00
ВІДДІЛЕННЯ КАРДІОЛОГІЇ
Для швидкого отримання інформації скористайтесь пошуком
КАРДІОЛОГІЯ в Neo Skin
Кардіолог - лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікування захворювань судин і серця. Сьогодні кардіологічні захворювання стали найпоширенішою причиною смертності у світі. Тільки уявіть, 60 відсотків населення вмирають саме від хвороб серця і судин або їх ускладнень. Щоб уберегти своє здоров'я, необхідні якісні профілактичні заходи та регулярні кардіологи, яку ви завжди зможете отримати в Neo Skin.

Лікарі кардіологи медичного центру Neo Skin допоможуть провести точну діагностику серцево-судинної системи, підберуть ефективні профілактичні заходи і при необхідності призначать оптимальне лікування!

Кардіолог
РЕГ
ЕКГ / Добове ЕКГ
УЗД та ЕХО
Спірографія
Добове АТ
Пролапс
Кардіосклероз
Консультація лікаря-кардіолога в медичному центрі Nеo Skin

Лікарі-кардіологи нашого центру допоможуть вам успішно боротися з такими поширеними серцево-судинними захворюваннями, як ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба та інші.

Консультація лікаря кардіолога починається з того, що пацієнтові ставлять запитання, вислуховують скарги, збирається анамнез. Наступним етапом обстеження у кардіолога є огляд, доктор вимірює артеріальний тиск, становить план обстеження. Залежно від необхідного обстеження пацієнта може бути відразу проведена електрокардіограма ЕКГ, реоенцефалографія (дослідження судинної системи головного мозку) або спірографія.

Лікар-кардіолог визначає передбачуваний діагноз. При наявності об'єктивних свідчень і певних скарг вже на даній стадії може бути призначено лікування. Курс лікування пацієнти мають можливість проходити вдома або в умовах денного стаціонару, де вони постійно будуть перебувати під контролем медичних працівників. У клініці Neo Skin розташоване сучасне відділення кардіології, ціни в якому доступні всім!

Залежно від стану пацієнта і передумов, може знадобитися провести додаткові аналізи та дослідження.


Додаткове обстеження для постановки діагнозу може включати

 • УЗД серця, щитоподібної залози, нирок і надниркових залоз;
 • доплерографію судин;
 • ліпідограму;
 • холтерівське моніторування - добовий моніторинг ЕКГ і артеріального тиску протягом 24 годин;
 • біохімічний аналіз крові та ін.

Також для постановки правильного діагнозу і призначення оптимального лікування може знадобитися консультація таких лікарів, як офтальмолог, невролог, ендокринолог, гінеколог.

 • Консультація лікаря-офтальмолога може знадобитися для того, щоб оцінити стан судин. Очне дно є єдиним місцем в організмі людини, де за допомогою спеціального обладнання можна побачити і оцінити судини.
 • Консультація невролога потрібна для виключення такого захворювання, як міжреберна невралгія, яка дає симптоматику подібну із захворюваннями серця. Також іноді потрібно, щоб невролог оцінив енцефалопатичні прояви в результаті атеросклеротичного ураження судин.
 • Ендокринолог і гінеколог допомагають виявити причини підвищеного артеріального тиску. Так, наприклад, гормональні порушення в результаті клімактеричного синдрому або захворювання щитоподібної залози можуть викликати підвищення артеріального тиску.
 • У разі цукрового діабету необхідно спостереження у кардіолога та ендокринолога паралельно.

На другому прийомі лікаря-кардіолога пацієнтові уточнюють діагноз на підставі отриманих результатів обстежень, і призначається лікування, або ж проводиться його корекція.

КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
реоенцефалографія

Завдяки цій досить швидкій та абсолютно безболісній процедурі можна оцінити кровообіг у мозку та отримати важливу інформацію про стан судин, їх еластичності та тонусі й безліч інших важливих показників

Реоенцефалографія є неінвазивний реографічний метод, що дозволяє досліджувати судинну систему головного мозку. Метод заснований на реєстрації електричного опору тканин мозку при пропущенні через них слабкого високочастотного електричного струму.

РЕГ судин дозволяє оцінити:
 1. стан еластичності стінок судин;
 2. судинний тонус;
 3. інтенсивність мозкового кровонаповнення;
 4. реактивність судин при дії причин, які впливають на кровообіг;
 5. відтоку з черепної порожнини.
РЕГ рекомендується провести для того, щоб розібратися з причиною своїх неприємних і хворобливих відчуттів. При необхідності реоенцефалографію призначають також у вигляді профілактики і при оглядах, при перенесених черепно-мозкових травмах і інсультах.

Завдяки РЕГ ви зможете зрозуміти причину ваших неприємних симптомів і отримати адекватне лікування, яке спрямоване на усунення не тільки скарг, а й причин, що призводять до цих відчуттів.

Як проводиться процедура?

Хворому в положенні сидячи накладаються електроди на руки, ноги і на голову, потім за допомогою комп'ютерної програми робиться запис стану судин голови. Після отримання реоенцефалографій лікар робить аналіз цього запису і надалі формує остаточний висновок.
При необхідності може проводитися РЕГ при функціональних пробах (глибокому вдиху, поворотах голови в сторони).

При проведенні обстеження потрібно сидіти в кріслі, максимально розслабившись, закрити очі, не моргати, не ковтати і не рухатися, виконувати команди лікаря.

Що потрібно, щоб пройти РЕГ?
Щоб пройти дане обстеження в центрі Neo Skin вам не потрібно направлення лікаря, оскільки процедура безпечна і не має обмежень. Досить просто бажань пацієнта.

У центрі Neo Skin ви зможете швидко зробити РЕГ, відразу ж отримати висновок і рекомендації щодо подальшої вашої тактики. Потім при бажанні ви зможете потрапити на прийом до лікаря, який призначить вам адекватне лікування і, якщо потрібно, направить на подальше дообстеження. І все це можна зробити протягом одного прийому.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Електрокардіографія (ЕКГ)

В рамках нашого центру ви маєте можливість здати лабораторні аналізи, пройти інструментальне обстеження, отримати консультацію лікарів і т.п. Вам не доведеться мотатися по іншим медичним установам.

У нас можна зробити ЕКГ дитині та навіть новонародженому!

Хворому в положенні лежачи накладаються електроди на руки, ноги і на грудну клітку, за допомогою комп'ютерної програми робиться запис роботи серця, потім проводиться аналіз цього запису і надалі лікар формує остаточний висновок. При необхідності робиться ЕКГ після фізичного навантаження.
Звернутися в Неоскін ви зможете без направлення лікаря, потрібно тільки ваше бажання. Тут ви зможете швидко зробити ЕКГ, відразу ж отримати висновок і рекомендації щодо подальшої вашої тактики, а при бажанні потрапити на прийом до лікаря або отримати екстрену допомогу.

ЕКГ дозволяє
 • визначити частоту і регулярність серцевих скорочень;
 • виявити гостре або хронічні пошкодження міокарда;
 • зафіксувати порушення ритму, порушення провідності (різні блокади).
Здоровій людині, яка не має ніяких скарг на серце, рекомендовано проходити ЕКГ раз на рік в рамках профілактичного огляду. Це дозволить вчасно помітити, якщо виникнуть патологічні зміни та вжити необхідних заходів.

При проведенні обстеження потрібно лежати спокійно і не рухатися, виконувати команди лікаря.

При проведенні ЕКГ потрібно проінформувати лікаря про лікарські препарати, які ви приймаєте в даний момент, оскільки деякі медикаменти можуть впливати на роботу серця, а це може відбитися в результаті на кардіограмі.

Для отримання більш повної інформації про стан Вашого серця необхідно зробити та електрокардіографію та ехокардіоскопію. Ці два методи обстеження взаємно доповнюють один одного, а не заміняють.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Ехокардіографія - УЗД і ЕХО серця

Ехокардіоскопія дозволяє встановлювати сам факт наявності дисфункції серця, уточнювати характер патології, оцінювати ризик виникнення небезпечних для життя пацієнта порушень, проводити порівняльну оцінку стану серця хворого в динаміці.

Ехокардіоскопія (ехокардіографія серця) використовується на всіх етапах кардіологічної допомоги, вона дозволяє вивчати структури самого серця і тканин, що його оточують, виявляти рідину в перикардіальної порожнини, внутрішньопорожнинні тромби, а також для досліджувати функціональне стану серця. Використовуючи різні ультразвукові режими (допплep, кольорове картування) для візуалізації зображень лікар може чітко бачити будову серця.
Важливо розуміти, що ця процедура не дає характеристики серцевого ритму, а визначає тільки скорочення камер серця і частоту скорочень. Для отримання інформації про характер серцевого ритму в комплексному обстеженні проводиться електрокардіограма.
Іншим дослідженням, що доповнює метод ЕХО-КС є коронографія, яка застосовується для вивчення кровообігу серця, стану коронарних судин, особливо для пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда або страждають від нападів стенокардії.
Які захворювання дозволяє виявити?
ЕХО серця дозволяє виявляти такі захворювання як
 • пухлини серця
 • пороки серця
 • ішемічна хвороба серця; інфаркт міокарда
 • внутрішньосерцеві тромби
 • аневризми серця
 • кардіоміопатія
 • аневризми грудної аорти
 • ендо-, міо-, перикардити і інші патології
Які показання до проведення?
 • шуми в серці
 • відзначені зміни на ЕКГ
 • перебої в серцевому ритмі
 • задишка (при виконанні фізичної роботи або в стані спокою)
 • біль за грудиною
 • підвищення артеріального тиску
 • був перенесений інфаркту
 • при ревматичних хворобах
 • болю в серці, аритмія або задишка, з'явилися на тлі грипу або ангіни
 • при варикозно змінених венах ніг і ін.
Також дане дослідження проводиться на 18-22 тижні вагітності в умовах перинатального центру, якщо існує ризик розвитку патології серця у плода.
Які можливості та переваги ехокардіоскопії?
Можливості ехокардіографії
 • дозволяє кількісно оцінювати cиcтолічну і діастолічну функцію шлуночків
 • показує товщину стінок в різних відділах серця
 • вимірює тиск в легеневий стовбур
 • оцінює стан серцевого м'яза
 • визначає розміри серцевих порожнин
 • кількісно оцінює ступінь і вид змін клапанів серця
Переваги ехокардіографії
 • неінвазивний метод - не відбувається порушення цілісності шкіри
 • безпеку
 • безболісність
 • можливість повторного багаторазового проведення процедури
 • відсутність абсолютних протипоказань
 • простота і швидкість проведення
 • можливість відразу ж отримати результати дослідження
 • доступна вартість процедури
Як проходить процедура УЗД серця?
Процедура не вимагає особливої ​​підготовки. Пацієнт приходить на призначений час, роздягається до пояса, щоб лікар мав вільний доступ до області грудної клітини. Процедура проводиться в положенні лежачи.

Для початку лікар наносить на шкіру гель, який перешкоджає попаданню повітря під ультразвуковий датчик і сприяє кращій візуалізації.

Потім датчик встановлюється в певних точках грудної клітки, в який різні відділи серця візуалізуються найкраще. Також з різних позицій оцінюються характеристики кровотоку за допомогою доплера.

Тривалість процедури 40 хвилин.


Пам'ятайте, що для проведення Ехокардіоскопія (ехокардіографії) в Neo Skin вам не потрібно мати направлення від лікаря. Досить тільки вашого бажання подбати про своє здоров'я. Після проведення ехокардіоскопії і обробки отриманої інформації лікар-сонолог відразу ж видасть вам на руки висновок і рекомендації щодо вашої подальшої тактики.
Які є рекомендації фахівців?
Залежно від конкретної виявленої при обстеженні патології, повторна екокардіоскопія призначається через 3 місяці або ж через 1 рік, або як буде призначено лікарем.
Доцільним вважається проведення УЗД серця в перший рік життя дитини, оскільки це дослідження дозволяє виявляти більшість вроджених вад, завдяки чому можна своєчасно провести їх корекцію і перешкодити серйозних наслідків.

Якщо у дитини в перший рік життя було виявлено відкрите овальне вікно, то повторна ехокардіоскопія необхідна кожні півроку до повного закриття овального вікна або до прийняття рішення в питанні про оперативне лікування патології.

Дітям шкільного віку, а також дорослим, які не мають серцевих захворювань, рекомендовано проходити обстеження раз в п'ять років.

Пацієнтам з пролапсом мітрального клапана потрібно проводити ехокардіоскопію 1 раз в 2 роки або щорічно при наявності підвищених фізичних навантажень: важкої фізичної праці, занять спортом і т.п.

Раз на рік контролюються за допомогою УЗД пороки серця у дорослих без показань до оперативного втручання.

Після операції на серці або перенесеного інфаркту міокарда УЗД виконується кілька разів протягом першого року, з другого року - 1 раз в рік.

Людям, що страждають від гіпертонічної та ішемічної хвороби, ехокардіоскопію радять проводити 1 раз на рік, приділяючи особливу увагу гіпертрофії міокарда, фракції викиду і функції клапанів.
Чи потрібна підготовка до ехокардіоскопії?
Особливою підготовки для більшості пацієнтів не потрібно.


При ехокардіоскопії новонароджених малюків і немовлят бажано, щоб під час процедури діти спали. Рекомендується погодувати малюка за 1,5-2 години до процедури і принести для обстеження сплячих або ж засинають. Чи не рекомендують годувати дітей безпосередньо перед Ехокардіоскопія.


Дорослим пацієнтам з частотою пульсу від 90 ударів або ж підвищеним артеріальним тиском (від 160) потрібно обов'язково консультуватися з кардіологом щодо прийому препаратів для усунення цих симптомів, оскільки вони можуть привести до похибок при дослідженні.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Добове моніторування ЕКГ

Протипоказань цей метод обстеження не має , але зробити його вийде тільки людям, які зможуть адекватно реагувати на рекомендації лікаря по відношенню приладу і зможуть правильно виконувати функціональні проби. Тому дитячий вік, наявність психічних розладів і т.п. є обмеженнями для даного методу.

Холтерівське моніторування ЕКГ (ХМ-ЕКГ) - потрібний в діагностиці серцевих захворювань метод дослідження, що дозволяє здійснювати добове безперервне спостереження за роботою серця.

З цією метою використовується спеціальний пристрій - портативний реєстратор, який цілодобово записує електрокардіограму людини і потім передає отримані дані в комп'ютер. Завдяки спеціальній програмі виявляються та аналізуються всі види порушень серцевого ритму, без больові і больові напади ішемії міокарда.

В лікувально-діагностичному центрі Neo Skin ви можете пройти добове моніторування ЕКГ, що дозволяє лікарям поставити правильний діагноз і підібрати ефективне лікування в разі виявлення серцево-судинних захворювань (міокардит, гіпертонія, інфаркт, атеросклероз).

Холтер моніторування ЕКГ дозволяє розібратися з причиною больових або неприємних відчуттів, перебоїв в роботі серця, аритмії, виявити приховані форми стенокардії та життєво небезпечних порушень ритму серця, змін на ЕКГ, які з'являються на короткий час або які присутні не постійно, але доставляють багато неприємних відчуттів хворому. ХМ-ЕКГ допомагає також дати оцінку ефективності проведеного лікування і роботі електрокардіостимулятора.
Що собою являє добове моніторування ЕКГ?
Хворому накладаються електроди на грудну клітку, прикріплюється прилад на пояс, який на карту пам'яті буде записувати електрокардіограму протягом доби.

Лікар інструктує пацієнта щодо того, як поводитися під час дослідження, які фізичні навантаження потрібно буде зробити, як правильно вести щоденник реєстрації подій, що в ньому фіксувати.

Потім пацієнт приходить на прийом, лікар знімає з нього прилад, інформація з карти пам'яті скидається в комп'ютер, і за допомогою програми робиться аналіз цього запису, і надалі лікар формує остаточний висновок і дає рекомендації. Після закінчення обстеження та обробки інформації лікарем, ви зможете отримати висновок і рекомендації та вам, при бажанні, буде призначено лікування. Варто зазначити, що цей метод є абсолютно безпечним і безболісним. Прилад не заважає людині вести звичний спосіб життя.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Добове моніторування АТ

Протипоказань цей метод обстеження не має, але зробити його вийде тільки людям, які зможуть адекватно реагувати на рекомендації лікаря по відношенню приладу і зможуть емоційно спокійно переносити періодичне накачування манжета на руці протягом доби. Таким чином, психічні розлади, епілепсія, дитячий вік можуть належати до протипоказань

Добове моніторування АТ - високоінформативний метод індивідуальної оцінки артеріального тиску, який набув широкого поширення. Він використовується з метою раннього виявлення порушень регуляції артеріального тиску, а також для контролю якості гіпотензивного лікування (дозволяє оцінити ступінь зниження тиску у відповідь на медикаментозну терапію).
У медичному центрі Neo Skin ви можете пройти добове моніторування артеріального тиску ДМАТ, щоб вчасно виявити проблему, провести ефективні профілактичні заходи, при необхідності вибрати адекватну терапію і оцінити результативність лікування.Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ) - процедура, при якій відбувається безперервна реєстрації артеріального тиску (АТ) протягом 24 годин за допомогою спеціального портативного приладу. Даний прилад автоматично фіксує показники артеріального тиску через певні часові відрізки.

Метод є безпечним, абсолютно безболісним, він не шкодить здоров'ю і не доставляє особливого дискомфорту. Пацієнт може вести звичний для себе спосіб життя.
Добове моніторування артеріального тиску показано при наступних симптомах
 • неприємні відчуття і болі в області серця різного характеру;
 • епізодичні болі в серці при ходьбі, емоційної і / або фізичному навантаженні;
 • головні болі;
 • порушення серцевого ритму
 • задишка;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • втрати свідомості, запаморочення, непритомність;
 • напади стенокардії (почуття дискомфорту за грудиною);
 • відчуття слабкості, брак сил вранці після звичного періоду сну;
 • недавно перенесений інфаркт міокарда;
 • цукровий діабет;
 • захворювання щитоподібної залози.
Що собою являє добове моніторування АТ?
Хворому накладаються манжета на руку, прикріплюється прилад на пояс, який на карту пам'яті буде записувати коливання АТ протягом доби з певним проміжком часу між черговими вимірами.

Лікар інструктує хворого, як поводитися під час дослідження, і під час кожного нагнітання повітря в манжету, які фізичні навантаження можна буде робити, як правильно вести щоденник реєстрації подій, що в ньому фіксувати.

Потім пацієнт приходить на прийом, лікар знімає з нього прилад, інформація з карти пам'яті заноситься в комп'ютер. За допомогою спеціальної програми здійснюється аналіз цього запису і надалі лікар формує остаточний висновок і дає пацієнтові рекомендації.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Пролапс мітрального клапану

Якщо пролапс мітрального клапана розвинувся в результаті травми, потрібно негайне лікування. В такому випадку характерний несприятливий результат при несвоєчасно розпочатому лікуванні.

Найчастішою клапанною патологією серця є пролапс мітрального клапана (ПМK) . Для цього пороку характерно прогинання (випинання, провисання) стінки або обох стулок мітрального клапана в порожнину лівого передсердя, яке відбувається при скороченні лівого шлуночка.
Примітно, що дана патологія в більшості випадків може ніяк себе не проявляти і протікати без будь-яких особливих симптомів. Саме тому найчастіше такий порок виявляється у пацієнта під час профілактичного огляду у кардіолога. Прогноз захворювання в більшості випадків позитивний, проте, трапляються і важкі ускладнення: розрив хорд, розвиток серцевої недостатності, інфекційного ендокардиту та інші.
Центр Neо Skіn оснащений найсучаснішим і надійним обладнанням для діагностики кардіологічних патологій.
У нас ви завжди отримаєте якісне комплексне обстеження, постановку точного діагнозу і при необхідності ефективне лікування пролапса мітрального клапана і цілого ряду інших захворювань.

Що собою являє пролапс мітрального клапана?

Людське серце - це насос, завдяки якому кров циркулює по кровоносних судинах. Серце має чотири камери і клапани, які необхідні для здійснення потоку крові в певному напрямку. Між лівим передсердям і шлуночком розташована «заслінка» - мітральний клапан. Коли шлуночок скорочується, цей клапан закривається, що перешкоджає зворотному руху крові. Якщо у людини є така патологія, як пролапс мітрального клапана, відбувається вибухне (випинання) «заслінки» при закритті. Стулки замикаються недостатньо щільно, і певну кількість крові потрапляє назад в ліве передсердя.
На щастя, в більшості випадків пpoлaпc мітрального клапана призводить до незначної регургітації (рух крові в зворотному напрямку - з лівого шлуночка в ліве передсердя) і не провокує будь-яких серйозних і небезпечних для життя людини порушень в роботі серця.
Які причини розвитку пролапсу мітрального клапана?
Пролапс мітрального клапана може бути первинним або вторинним.
Причиною первинного є генетичні дефекти або ж патології серцевої сполучної тканини.
При недорозвиненні сполучної тканини стулок відбувається поступове подовження хорд і в результаті цього стулки не можуть щільно закритися до кінця. Це і призводить до зворотного закидання крові.
Цей дефект найчастіше не приводить до серйозних проблем і появи неприємних симптомів. Тому можна вважати вроджений (первинний) пpoлапc мітрального клапана швидше індивідуальною особливістю організму, а не якийсь небезпечною патологією.

Вторинний або придбаний пролапс розвивається, як правило, в результаті перенесених захворювань. Основними хворобами, які здатні спровокувати розвиток цієї вади є ревматичні захворювання, запалення серцевого м'яза, а також викликані травмою пошкодження органів грудної клітини.
Цей різновид ПМК зустрічається набагато рідше, ніж вроджений пролапс. До ПМК, викликаний ревматичними ураженнями серцевого м'яза, часто схильні діти молодшого та шкільного віку. Йому часто передують такі хвороби, як скарлатина, затяжна важка ангіна, грип. Тому важливо знати симптоми починається ревматизму (підвищення температури тіла, біль у суглобах, збільшення суглобів, зниження їх рухливості) і розпізнати ускладнення на ранньому етапі.
Причиною розвитку ПМК у літніх людей стає ішeмічна хвороба серця. Також пролапс мітрального клaпaна може виникати в результаті інфаркту міокарда.

Безпосередньою причиною розвитку патології є порушення кровопостачання соскових м'язів або ж розрив ниток.
Які клінічні прояви пролапсу мітрального клапана?
Як уже згадувалося, особливістю пролапса мітрального клапана є дуже часта відсутність вираженої симптоматики.
Порок мітрального клапана може проявлятися
 • кардіальним синдромом (болі типові для стенокардії) з вегетативними проявами
 • підвищенням температури тіла
 • перебоями в роботі серця
 • гіпервентеляційним синдромом, відчуттям нестачі повітря
 • вегетативними кризами
 • синкопальними станами (короткочасними втратами свідомості, які супроводжуються зниженням м'язового тонусу)
 • порушеннями терморегуляції

У переважній більшості випадків вродженого ПМК, порок супроводжується вегето-судинну дистонію. І саме вегето-судинна дистонія, а не сам пролапс, стає причиною різних неприємних симптомів. У такій ситуації болю в області серця, грудини, а також в підребер'ї викликаються збоями в функціонуванні нервової системи.
Хворобливі і дискомфортні відчуття з'являються, як правило, після сильного емоційного переживання, стресу. Рідко можуть виникати і без будь-якої причини.
Тривають напади болю зазвичай від пари секунд до кількох хвилин. Іноді може відчуватися тривала біль, що триває до декількох діб (проте такі прояви відзначаються рідко).

Особливістю болю при пролапсі мітрального клапана є те, що вона не стає сильнішою під час фізичного навантаження, не супроводжується непритомністю, запамороченнями, задишкою і т.п.
Якщо такі симптоми з'явилися, потрібно відразу ж звертатися до лікаря, оскільки такий прояв характерно для органічної патології серця.
Також збої у функціонуванні нервової системи провокують і поява серцебиття, яке супроводжується відчуттям завмирання серця.

Важливо розуміти, що при ПМК тахікардія протікає без непритомності і нападів нудоти, вона починається раптово і також різко і припиняється.

Пролапс мітрального клапана проявлятися також і іншими симптомами - болями в товстому і тонкому кишківнику, ранковими і нічними головними болями, підвищенням температури тіла не вище 37,5 (субфебрилітет).
Також слід зазначити, що у пацієнтів з пролапсом мітрального клапана часто спостерігається зовнішню схожість: астенічна статура, худі руки і ноги, висока рухливість в суглобах.
Яка діагностика пролапса мітрального клапана?
Самим базовим методом діагностики ПМК є аускультація (вислуховування) серця лікарем під час первинного прийому.

Пацієнтам з підозрою на наявність ПМК або з уже встановленим діагнозом для контролю стану може бути проведений цілий ряд обстежень:

 • Холтерівське моніторування ЕКГ
 • Луна кардіоскоп (УЗД серця)
 • електрокардіограма
 • реоенцефалографія
Переваги лікування у Neo Skin
 • Завдяки використанню новітнього якісного обладнання фахівці центру Neo Skin домагаються високої точності діагностики стану пацієнта. Так, наприклад, в Neo Skin використовується єдиний в регіоні апарат УЗД експертного класу, який дозволяє лікарю дуже точно розглянути будову серця, клапанний апарат, оцінити стан гемодинаміки і встановити наявність пролапсу мітрального клапана.
 • За допомогою інших методів діагностики (холтерівське моніторування ЕКГ, електрокардіограма, реоенцефалографія) лікарі можуть оцінити тяжкість стану конкретного пацієнта, визначити тип порушень нервової системи, що переважає в даному випадку і, відповідно, підібрати оптимальне і найбільш ефективне лікування для пацієнта.
 • У центрі Neo Skin приймають кваліфіковані досвідчені кардіологи, які зможуть подбати про здоров'я вашого серця найкращим чином!
 • Звернутися Neo Skin ви зможете завжди, коли вам знадобиться висококваліфікована допомога, або ж ви просто захочете перевірити свій стан здоров'я. Вам не потрібно брати напрямок від сімейного лікаря або шукати вагомі причини для обстеження, потрібно просто бажання подбати про своє здоров'я і пройти профілактичне обстеження в нашому центрі. Досить тільки зателефонувати, і адміністратор запише на прийом на зручний для вас час. За один день ви зможете відвідати лікаря і пройти всі необхідні діагностичні обстеження.
Як відбувається лікування пролапса мітрального клапана?
Важливо розуміти, що далеко не у всіх випадках для хворих з пролапсом мітрального клапана взагалі потрібне лікування.
Якщо поставлений діагноз ПМК дитині, при цьому ніяких особливих скарг немає, тоді лікар не стане призначати спеціалізовану терапію. Лікувальні заходи будуть спрямовані, перш за все, на усунення симптоматики вегето-судинної дистонії, яка, як відомо, є супутнім порушенням пролапса мітрального клапана.

Надзвичайно важливо при ПМК змінити спосіб життя так, щоб забезпечити дитині з пролапсом мітрального клапана добрий емоційний фон, виключити фізичні та психоемоційні перевантаження, створити спокійну атмосферу в навчальному колективі та родині. Також неодмінно слід подбати про якісний восьмигодинний нічний сон.

Якщо ПМК супроводжується різкими перепадами настрою, нападами паніки, гніву, тривожністю, то лікар може прописати прийом рослинних заспокійливих препаратів, які дозволяють нормалізувати роботу серця і емоційний фон пацієнта.
При таких проявах вегето-судинної дистонії, як пригнічений настрій, загальмованість, сонливість, лікар призначає терапію із застосуванням тонізуючих медикаментозних рослинних препаратів.
Страждаючі ПМК діти відрізняються ослабленим імунітетом, через що частіше за інших заражаються різними інфекційними захворюваннями.
З огляду на цей факт, лікар може порекомендувати вітамінотерапію і / або прийом імуномодуляторів, що дозволяє перешкодити розвитку інфекційних хвороб, які в свою чергу, можуть призводити до погіршення стану серця і до прогресування пролапсу мітрального клапана.


Тут дуже важливо, щоб будь-які препарати, в тому числі і вітаміни, призначав виключно лікар. Він же повинен визначити і дозування, і тривалість терапії. Самолікування в даному випадку неприпустимо!
Для допомоги імунітету в боротьбі з мікробами і вірусами пацієнтам з ПМК рекомендується періодично проліковуватись такими препаратами, як імуномодулятори та імуностимулятори.
Також хворим, що страждають від пороку мітрального клапана, може бути рекомендовано лікування на кліматичному або бальнеологічному курорті, водні процедури, масаж, голкорефлексотерапія.
Що стосується придбаного пролапсу мітрального клапана, то тут також лікування потрібно не завжди. Терапія призначається, якщо пацієнт скаржиться на тривалі болі або тахіаритмії, присутній виражена слабкість. Зусилля спрямовані в даному випадку на те, щоб не допустити прогресування пролапсу і не погіршити стан.
Пацієнту потрібно обмежити себе в фізичних навантаженнях, не рекомендуються силові навантаження і професійна спортивна діяльність.
Такі види фізичного навантаження, як тривалі вечірні прогулянки та повільний біг з перешкодами, показані пацієнтам з набутим ПМК, оскільки сприяють зміцненню серця.
Куріння і вживання алкоголю потрібно повністю виключити. Тут також важливим є правильний режим праці та відпочинку, восьмигодинний нічний сон, уникнення емоційних перевантажень, стресових ситуацій. Прояви вегето-судинної дистонії лікуються за загальними правилами.

Прогноз при ПМК, як правило, сприятливий, якщо строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо способу життя і проходити призначену терапію.
Хірургічне втручання потрібне, коли відбувається істотне прогинання стулок клапана, а також наростають збої в роботі серця.
Чи існує Профілактика пролапса мітрального клапана?
Своєчасне звернення до фахівця і проведення профілактичних заходів - найважливіша частина турботи про своє здоров'я для людей з пролапсом мітрального клапана. Так, діти з ПМК, яка не супроводжується якими-небудь симптомами, повинні відвідувати лікаря-кардіолога один раз на рік. При aуcкультaтівнoй формі ПМК відвідувати лікаря для контролю стану потрібно раз на півроку.

Щоквартальний моніторинг кардіологічних показників потрібна пацієнтам з важким перебігом хвороби та вираженими розгорнутими клінічними проявами. Даний варіант патології може бути дуже небезпечним і розвиватися непередбачувано, тому й потрібен настільки частий контроль. В цьому випадку в будь-який момент може знадобитися проведення хірургічної операції, і важливо цей момент не упустити.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Постінфарктний кардіосклероз

Для зниження навантаження на міокард хворим з постінфарктний кардіосклерозом необхідно обмежити прийом води та солі. Крім цього потрібно обмежити цілий ряд харчових продуктів, які здатні привести до прогресування атеросклерозу.

Також серйозним фактором ризику є ожиріння, тому необхідно вжити заходів в боротьбі з ним.

Терміном «кардіосклероз» позначають заміщення сполучною тканиною серцевого м'яза.
При постінфарктний кардіосклероз відбувається ураження міокарда, що виник в результаті того, що загиблі міокардіальні волокна заміщуються сполучною тканиною, а це в свою чергу порушує нормальне функціонування серця.

Постінфарктний кардіосклероз кардіологи розглядають як самостійну форму ішемічної хвороби серця. Діагностують це захворювання по завершенню процесу рубцювання після перенесеного інфаркту міокарда через 2-4 місяці.
Рубцеві освіти можуть бути різної величини та мати різну локалізацію, від чого і буде залежати ступінь і характер порушень в діяльності серця і, відповідно, клінічні прояви захворювання.
Сполучна тканина на відміну від волокон міокарда не здатна скорочуватися і проводити електричні імпульси, що стає причиною зниження фракції викиду (відсотка обсягу крові, що викидається в судини шлуночком серця при кожному скороченні), порушення серцевого ритму, а також внутрішньосерцевої провідності.
Небезпека також представляє розширення камер серця і гіпертрофія серцевого м'яза, яка супроводжується розвитком серцевої недостатності. Рубцеві зміни після перенесеного інфаркту міокарда можуть також зачіпати і клапани серця.
Який прогноз при постінфарктний кардіосклерозі?
Тут все дуже індивідуально. Прогноз буде залежати, в першу чергу, від області ураження міокарда і від того, наскільки виражена у конкретного пацієнта серцева недостатність.
Якщо у хворого розвивалася дисфункція лівого шлуночка, а фракція викиду крові знизилася більш ніж на 20%, то його якість життя знижується дуже істотно.
При такій ситуації терапія не зможе значно поліпшити ситуацію, а єдиним варіантом є пересадка серця. Без пересадки серця з подібним постінфарктний кардіосклероз людина може прожити, як правило, не більше п'яти років.
Метою лікувальних заходів стає усунути неприємні симптоми, запобігти ремоделювання міокарда, а також не допустити повторний інфаркт міокарда.
У тих пацієнтів, у яких відсутні порушення кровообігу і ритму серцевого ритму, прогноз звичайно сприятливий.
Які ознаки постінфарктного кардіосклерозу?
Те, як виявляється дане захворювання, буде залежати від таких факторів, як площа ураження і розташування рубцевої тканини.
Основним симптомом постінфарктного кардіосклерозу є серцева недостатність - це прояв спостерігається в більшості випадків даного захворювання.
Серцева недостатність може бути правошлуночкової або лівошлуночкової, в залежності від відділу серця, в якому стався інфаркт.

 • периферійними набряками
 • порушенням мікроциркуляції, акроціанозом - синюшність шкіри кінцівок через погане постачання кров'ю дрібних капілярів
 • скупченням рідини в плевральній, черевній, перикардіальної порожнинах
 • хворобливими відчуттями в області правого підребер'я, збільшенням печінки
 • набуханням і патологічної пульсацією шийних вен
 • різними аритміями, які з'являються з-за нестабільності міокарда і є основною причиною смертності пацієнтів з ПІКС.

 • задишка, яка посилюється в горизонтальному положенні тіла
 • наростаючий кашель, який з'являється внаслідок набряку легенів
 • пінисте мокротиння іноді з прожилками крові
 • зниження переносимості фізичних навантажень
 • серцева астма (людина може прокинутися серед ночі від сильної задишки, після того, як він приймає вертикальне положення, задишка через 5-12 хвилин проходить)
Яка діагностика постінфарктного кардіосклерозу?
У центрі Neo Skin пацієнти можуть отримати комплексне кардіологічне обстеження. Для цього не потрібно направлення лікаря або сімейного лікаря, достатньо бажання пацієнта отримати кваліфіковану медичну допомогу і подбати про своє здоров'я.

Пацієнта приймає кардіолог, вислуховує скарги пацієнта, задає питання, знайомиться з медичними документами (якщо є), збирає анамнез. Потім слід проведення різних досліджень. Так, може знадобитися проведення
 • електрокардіограми
 • Холтерівського моніторування ЕКГ
 • добового моніторування АТ
 • Луна кардіоскоп і ін.
Як відбувається лікування?
Лікувальні заходи, перш за все, спрямовані на поліпшення стану збережених волокон міокарда. Також необхідно усунути прояви серцевої недостатності, нормалізувати серцевий ритм, ліквідувати збої.
Домогтися цього досить складно, адже патологічні процеси при постінфарктний кардіосклероз є практично незворотними, проте в будь-якому випадку буде відзначено тимчасове поліпшення стану хворого.
У випадках наявності важких порушень провідності може знадобитися імплантація електростимулятора. Лікар підбирає індивідуально методи лікування для кожного пацієнта, оскільки перебіг захворювання може істотно відрізняться у різних людей.
Пам'ятайте, самолікування в даному випадку може не просто виявитися неефективним, а й стати загрозою для життя.

Таким чином, лікування при постінфарктний кардіосклероз направлено на
 • нормалізацію ліпідного обміну
 • ліквідацію недостатності кровообігу
 • нормалізацію згортання крові
 • усунення порушень ритму і провідності

Дуже важливою частиною терапії при будь-якій формі кардіосклерозу є правильна фізичне навантаження - її обмеження з подальшим нарощуванням при реабілітації.
Необхідність в обмеженні навантажень продиктована тим, що вони підвищують і навантаження на міокард, в результаті чого зростає потреба серця в кисні, а також в інших поживних речовинах. ПІКС призводить до порушення кровопостачання, і організм не в змозі задовольнити збільшену потребу в кисні, що і стає причиною прояви ішемічної хвороби серця.
Для зниження навантаження на міокард хворим з постінфарктний кардіосклероз також необхідно обмежити прийом води і солі. Крім цього потрібно обмежити цілий ряд продуктів харчування, які здатні привести до прогресування атеросклерозу.
Також серйозним фактором ризику є ожиріння, тому необхідно вжити заходів по боротьбі з ним.
Для корекції ваги потрібно дотримуватися правильне співвідношення енергії, яку людина отримала з їжею і енергією, витраченої за день. Дефіцит калорій повинен знаходитися в межах 300 і більше калорій щодня, тоді буде спостерігатися стабільне зниження маси тіла. У добу для людини, яка не зайнятий фізичною працею, потрібно 2000-2500 калорій.
Дієта - найважливіша частина терапія більшості захворювань серця. Пацієнтам з постінфарктний кардіосклероз потрібно відмовитися від таких продуктів:
 • міцного чаю, кави, какао, будь-яких алкогольних напоїв (ці продукти діють збудливо на серцево-судинну і нервову систему людини)
 • кухонна сіль
 • цибуля, часник - обмежити
 • смажене м'ясо і рибу, копченості
 • бобові (горох, квасоля)
 • капуста
 • молоко
 • редька, редис
 • продукти, що містять холестерин (мозок, печінка, яєчні жовтки і т.п.), тваринні жири (жирні сорти м'яса, вершкове масло, сало, вершки)
 • продукти з великим вмістом солі (солона риба, солоні огірки, капуста і т.п.)
 • висококалорійна їжа (особливо шоколад, цукерки, солодке печиво, торти, здобне тісто) - обмежити

Також важливо, щоб раціон був збалансований і багатий мінералами, вітамінами калієм і магнієм
Які існують профілактичні заходи?

Заходи профілактики спрямовані і на зниження ризику виникнення і самого інфаркту міокарда, і його ускладнень, які пов'язані з кардіосклерозом. Існує 11 основних методів профілактики:
 1. Попередження інфаркту міокарда. Як не допустити цю хворобу? Необхідно контролювати роботу серцевого м'яза, вчасно відвідувати кардіолога для профілактичного огляду, робити кардіограму. Якщо не вдалося запобігти інфаркту міокарда, потрібно неодмінно подбати про своєчасному і адекватному лікуванні.
 2. Відвідування кардіологічного санаторію для поєднання якісного відпочинку та лікування. Спеціальний комплекс процедур, оптимальні фізичні навантаження, підібрані лікарем, дієта - все це робить доброчинний вплив на організм і дозволяє підтримати здоров'я людини на потрібному рівні.
 3. Восьмигодинний нічний сон.
 4. Дотримання дієти, постійне правильне харчування
 5. Рекомендовані лікарем фізичні навантаження. Це дуже важливо, щоб фізичні навантаження були підібрані фахівцем, оскільки як недостатнє, так і надмірне їх кількість погано відіб'ється на здоров'ї серця.
 6. відпочинок
 7. Позитивний настрій, позитивне мислення
 8. Створення сприятливої ​​психологічно-емоційної атмосфери будинку і на роботі
 9. лікувальна ходьба
 10. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі
 11. Цікаве проведення часу, хобі - заняття, які сприяють заспокоєнню нервової системи.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Спірографія
Спірографія - метод графічної реєстрації змін легеневих обсягів при виконанні природних дихальних рухів та вольових форсованих дихальних маневрів
Спірографія дозволяє отримати низку показників, що описують вентиляцію легень. Насамперед, це статичні обсяги та ємності, які характеризують пружні властивості легень та грудної стінки, а також динамічні показники, які визначають кількість повітря, що вентилюється через дихальні шляхи під час вдиху та видиху за одиницю часу. Показники визначають у режимі спокійного дихання, а деякі – під час проведення форсованих дихальних маневрів.Показання для проведення спірографії наступні:
1.Визначення типу та ступеня легеневої недостатності.
2.Моніторинг показників легеневої вентиляції з метою визначення ступеня та швидкості прогресування захворювання.
3.Оцінка ефективності курсового лікування захворювань з бронхіальною обструкцією бронходилататорами β2-агоністами короткої та пролонгованої дії, холінолітиками), інгаляційними глюкокортикостероїдами та мембраностабілізуючими препаратами.
4.Проведення диференціальної діагностики між легеневою та серцевою недостатністю у комплексі з іншими методами дослідження.5.Выявление початкових ознак вентиляційної недостатності в осіб, схильних до ризику легеневих захворювань, або в осіб, які працюють в умовах впливу шкідливих виробничих факторів.
6. Експертиза працездатності та військова експертиза на основі оцінки функції легеневої вентиляції у комплексі з клінічними показниками.
7.Проведення бронходилатаційних тестів з метою виявлення оборотності бронхіальної обструкції, а також провокаційних інгаляційних тестів для виявлення гіперреактивності бронхів.Незважаючи на широке клінічне застосування, спірографія протипоказана при наступних захворюваннях та патологічних станах:
тяжкий загальний стан хворого, що не дає змоги провести дослідження;
прогресуюча стенокардія, інфаркт міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу;
злоякісна артеріальна гіпертензія; гіпертонічний криз;
токсикози вагітності; друга половина вагітності;
недостатність кровообігу III стадії;
тяжка легенева недостатність, що не дозволяє провести дихальні маневри.
КОНСУЛЬТАЦІЯ КАРДІОЛОГА
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Не знайшли потрібну послугу?
Замовте дзвінок нашого спеціаліста