Предложение недели
Знижка на консультацію гінеколога в "Нео Скін"
Виникли питання?
Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо
Графік роботи колцентру з 08:00 до 20:00
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім’я
Вкажіть бажану дату
Бажаний час (не обовязково)
Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Україна, Донецька обл.
м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а
Україна, Донецька обл.
м. Курахове, вул. Мечникова, 22-а
Будьте в курсі всіх акцій та новин медичного центру:

КОНТАКТИ

0800 759 059

095 291 19 92 


Україна, Донецька обл. м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а

Прокласти маршрут


Україна, Донецька обл. м. Курахове, вул. Мечникова 22 а

Прокласти маршрут

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ТА АНАЛІЗИ
КОНТАКТИ
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити вигідні пропозиції, акції та важливі новини

Русская версия сайта

В процессе...


Приносим извинения, за временные неудобства

ЦЕЙ РОЗДІЛ ТИМЧАСОВО НЕДОСТУПНИЙ


Просимо вибачення, за тимчасові незручності...

Термінове звернення!*
0800 759 059
Безкоштовно з усіх операторів України
Оберіть тип зверення
*Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
**Запити з цієї форми оброблюються в першу чергу
запис до лікаря
Ви можете забронювати час для особистого візиту до лікаря або консультації з лікарем онлайн
Оберіть тип запису:
Оберіть спеціальність лікаря
Не обовязково
Чи контактували ви з людьми у яких діагностовано COVID-19?
У вас є симптоми або підтверджений діагноз COVID-19?
Графік роботи медичного центру "Нео Скін" з 08:00 до 19:00
ОБЕРІТЬ КАТЕГОРІЮ
ЛАБОРАТОРІЯ
ПОСЛУГИ
Нео Скін
Медичний центр Покровськ
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
ОБЕРІТЬ ВЕРСІЮ САЙТУ
ВЫБЕРИТЕ ВЕРСИЮ САЙТА
РУССКИЙ
УКРАЇНСЬКА
Просимо звернути увагу!
Ви завітали на сайт медичного центру у неробочий час.
Ваш запит буде обов'язково оброблений спеціалістом з 08:00 до 19:00
ХРОНІЧНИЙ АУТОІМУННИЙ ТИРЕОЇДИТ
діагностика та лікування
ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО Аутоімунного ТИРЕОЇДИТУ в Neo Skin
Хронічний аутоімунний тиреоїдит (АІТ, лімфоматозний тіреоідіт, зоб / хвороба Хашимото) - запальне аутоімунне захворювання щитоподібної залози, при якому спостерігається утворення в організмі хворого антитіл і лімфоцитів, що атакують клітини власної щитоподібної залози.
В здоровому організмі, як відомо, антитіла виробляються тільки до чужорідних речовин, однак при аутоімунних захворюваннях відбувається збій, і мішенню стають здорові клітини щитоподібної залози (тироцити), що призводить до їх пошкодження або загибелі.
Про захворювання
Вартість діагностики

Основна небезпека для організму людини при хронічному аутоімунному тиреоїдиті полягає в тому, що він здатний провокувати розвиток гіпотиреозу (недостатнє вироблення гормонів щитоподібної залози). Це, своєю чергою, порушує процеси метаболізму в організмі і функціонування серцево-судинної системи.

При АІТ довгий час, як ми вже згадували, симптоми відсутні, і діагностувати захворювання до появи гіпотиреозу (зниження вироблення гормонів щитовидки) складно. Щоб поставити діагноз тиреоїдиту Хашимото або аутоімунного тиреоїдиту, лікар-ендокринолог оцінює клінічну картину і результати лабораторного обстеження. Якщо у кого-небудь з родичів пацієнта присутні аутоімунні порушення, це стає підтвердженням ймовірності АІТ у пацієнта. Першим етапом діагностики аутоімунного тиреоїдиту є консультація лікаря, який проводить опитування пацієнта і його огляд. Потім призначаються лабораторні дослідження і УЗД, без яких діагноз «аутоімунний тиреоїдит» поставити неможливо.
Якщо вам був поставлений діагноз аутоімунний тиреодит , вам потрібно обов'язково спостерігати і лікувати цю хворобу у кваліфікованого лікаря-ендокринолога.
У багатьох випадках вилікувати аутоімунний тиреоїдит неможливо, проте правильно підібрана медикаментозна терапія здатна підтримувати нормальний рівень гормону в крові і зберігати гарне самопочуття і працездатність. Призначаючи препарати, лікар Neo Skin враховує фактори віку, статі, ваги, рівень гормонів щитовидної залози в крові (зокрема ТТГ), чи присутні у пацієнта інші захворювання і які ще медикаменти приймає хворий.
Лікування аутоімунного тиреоїдиту залежить від його фази. У тиреотоксичної фази АІТ призначаються симптоматичні препарати. Якщо присутній стан гіпотиреозу, призначають препарати-гормони щитоподібної залози (наприклад, L-тироксин).
Підвищення функції щитоподібної залози вимагає прийому препаратів-тіростатіков (наприклад, тіaмaзола, меркaзoліла), бета-блокаторів. Нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, метіндол, індометацин, вольтарен) дозволяють знизити вироблення антитіл.
Також при лікуванні хвороби Хашимото призначаються вітаміни, препарати для корекції імунітету, адаптогени.
Якщо АІТ поєднується з підгострим тиреоїдитом, що часто відбувається в осінньо-зимовий сезон, тоді застосовується лікування глюкокортикоїдами (преднізолоном). Оперативне лікування хронічного тиреоїдиту проводиться у випадках різкого прогресування збільшення щитоподібної залози, а також, якщо при гіпертрофічній формі АІТ спостерігається виражене здавлювання органів, розташованих в середніх відділах грудної порожнини.
Який прогноз при аутоімунному хронічному тиреоїдиті?
Тривалість лікування визначить лікар, вона буде залежати, перш за все, від давності хвороби, ступеня ураження щитовидки, активності запальних процесів. Комплексне лікування хронічного аутоімунного тиреоїдиту дозволить істотно сповільнити процес розвитку хвороби і досягти тривалої ремісії.
Як правило, захворювання прогресує повільно. Застосовуючи індивідуально підібрані медикаменти і дотримуючись рекомендації лікаря, пацієнтам Neo Skin в більшості випадків вдається досягти стійкого позитивно ефекту без будь-яких побічних реакцій організму.
На підставі яких даних лікар діагностує захворювання щитовидної залози АІТ?
Про наявність хвороби Хашимото можна говорити, якщо
  • підвищений рівень циркулюючих антитіл до щитовидці (АТ-ТПО)
  • на УЗД виявляється гіпоехогенне щитовидної залози
  • спостерігаються ознаки первинного гіпотиреозу
Якщо хоча б один з перерахованих вище критеріїв діагностики відсутня, можна говорити лише про імовірнісний характер діагнозу «аутоімунний тиреоїдит».
Окремо ні гіпоехогенне щитовидки, ні підвищені показники АТ-ТПО не є свідченням наявності у пацієнта Аїта. Лікування проводиться, коли хвороба набуває гіпoтіреоідную фазу.

Які аналізи потрібно здати для діагностики АІТ?
Які аналізи потрібно здати для діагностики АІТ?
  • ОAК (загальний аналіз крові) - необхідний для визначення кількості лімфоцитів
  • Іммyнoграмма - при АІТ виявляються антитіла до тіреoглобуліну, тіреoперoкcідaзe, другого кoллoіднoмy антигену, антитіла до тірeoідним гормонів щитовидки
  • Аналізи крові на гормони Т3 і Т4 (загальні і вільні), ТТГ. Підвищений рівень ТТГ при нормальному показнику Т4 свідчить про наявність субклінічного гіпотиреозу. Якщо ж підвищені показники ТТГ на тлі зниження рівня Т4 це свідчить про клінічну фазу гіпотиреозу.
Варто зазначити, що діагностика гіпотиреозу є нескладною, однак часто лікаря буває проблематично визначити показання для проведення такого дослідження. Така ситуація пояснюється неспецифічних симптомів. Часом навіть самі «явні», здавалося б, прояви гіпотиреозу не підтверджуються гормональним дослідженням і, навпаки, суттєві підвищення рівня ТТГ і зниження Т4 можуть ніяк не проявлятися, протікати безсимптомно.

При тиреоїдиті Хашимото при проведенні УЗД спостерігається зниження ехогенності щитоподібної залози і дифузні зміни. Це означає, що на екрані монітора тканини виглядають темними і мають неоднорідну структуру. На УЗД при аутоімунному тиреоїдиті можуть виявлятися також вузли в тканинах щитовидки. Найчастіше це так звані «псевдовузли», які є осередками вираженого запалення. Однак в окремих випадках вузли можуть надаватися і доброякісними і злоякісними утвореннями. Тому якщо при УЗД виявлено освіту, діаметр якого перевищує 1 сантиметр, для визначення природи освіти рекомендовано проведення біопсії.
Тонкоголкової біопсія щитовидки дозволяє виявити при АІТ велику кількість лімфоцитів та інших клітин, які характерні для цього захворювання. Дозволяє виключити (або підтвердити) злоякісну природу.

Рекомендації фахівців
Дефектний ген, який є причиною аутоімунного хронічного тиреоїдиту щитовидної залози, передається у спадок і уникнути цієї передачі або перешкодити їй неможливо. Головний методом профілактики є контроль функції щитовидки. Щоб виключити АІТ, потрібно раз в 1-2 року проходити УЗД щитовидки і щорічно здавати крові на гормони щитовидки T4 і ТТГ.
Під час вагітності жінкам рекомендується здавати аналізи на T4, AT-ТПО і ТТГ, оскільки часто саме вагітність є «спусковим гачком» для початку розвитку хвороби Хашимото. Ви можете попросити направлення на ці аналізи у ендокринолога, оскільки в обов'язковому порядку вагітним їх не призначають.


Фахівці рекомендують зберігати всі результати мамограми, щоб була можливість порівняти їх і подивитися стан молочних залоз у динаміці. Також рекомендується щороку у віці 20-39 років проходити УЗД, особливо якщо присутні фактори ризику (перераховані вище).
Жінки, у яких присутні антитіла AТ-ТПО, однак функція щитовидки не порушена, при настанні вагітності повинні обов'язково контролювати стан щитовидної залози, оскільки різко зростає ризик розвитку гіпотиреозу.
Всім пацієнтам незалежно від статі і віку необхідний постійний лікарський контроль в разі виявлення аутоімунного тиреоїдиту (зоба Хашимото), мета якого не пропустити початку гіпотиреозу і вчасно прийняти необхідні медичні заходи.

Форми АІТу щитоподібної залози
Таке аутоімунне ураження щитовидної залози, як хвороба Хашимото, може мати різні клінічні прояви і супроводжувати різними змінами в розмірах щитовидки. Залежно від цього виділяють 3 форми Аїта:
  1. Латентна - форма АІТ , при якій не спостерігаються будь-які прояви захворювання, характерні лише імунологічні ознаки. Так, заліза зберігає свій звичайний розмір або збільшується незначно (перша-друга ступінь), відсутні ущільнення, функціонування щитовидки не порушується, в деяких випадках виявляються симптоми тіреoтоксікоза або гіпотиреозу (не сильно виражені).
  2. Гіпертрофічна форма АІТ характеризується появою зоба - збільшенням щитовидної залози в розмірі. У хворого спостерігаються помірні і часті ознаки гіпотиреозу або тиреотоксикозу. При цій формі щитовидна залоза може збільшуватися по всьому своїм обсягом (що характерно для дифузійної форми), може відбуватися утворення вузлів (yзлoвaя форма), іноді спостерігається поєднання обох форм (дифузійної і вузловий).
  3. Аутоімунний тиреоїдит гіпертрофічної форми на початковій стадії зазвичай не супроводжується змінами функції щитовидки, як правило, вона може бути нормальною або трохи зниженою, проте в деяких випадках виявляється тиреотоксикоз. З розвитком захворювання погіршується стан щитовидки, знижується її функція, в результаті чого виникає гіпотиреоз.
  4. Атрофічна форма має клінічні прояви гіпотиреозу і супроводжується або зменшенням розмірів щитовидки, або їх збереженням в нормі. Така форма характерна для хворих похилого віку, а у молодих пацієнтів може виникати внаслідок радіоактивного опромінення. Ця форма є найважчою, оскільки супроводжується масовою загибеллю тироцитов, через що різко знижується функція щитовидки.
Які симптоми?

У випадку з аутоімунний тиреоїдит симптоми часто можна сплутати з наслідками стресу або перевтоми на роботі. Так, захворювання може виявлятися такими частими для сучасної людини станами, як сонливість, слабкість, стомлюваність, пригнічений настрій, депресія.
Хворі скаржаться на труднощі концентрації, випадання волосся.
Пацієнти з таким захворюванням щитовидної залози, як зоб Хашимото, на ранніх етапах можуть відчувати «клубок у горлі» під час ковтання, відчуття здавлювання в горлі. Можуть з'являтися несильні хворобливі відчуття в області шиї, які можуть посилюватися при тому, що промацує щитовидної залози. Також можуть бути присутніми суглобові болі.
На початку розвитку аутоімунного тиреоїдиту щитовидної залози може виникати гіпертиреоз, в результаті підвищеного викиду гормонів при пошкодженні тироцитов. Тоді захворювання може проявлятися тремтінням пальців рук, пітливістю, почастішанням серцебиття, підвищенням артеріального тиску.
З подальшим розвитком аутоімунного тиреоїдиту гіпертеріоза може змінюватися зниженням функції щитовидної залози і її нормалізацією. Гіпотиреоз, як правило, розвивається у пацієнтів, які мають стаж хвороби 5-15 років, і посилюється під впливом несприятливих чинників.
Які причини аутоімунного тиреоїдиту?
Вчені вважають, що хронічний аутоімунний тиреоїдит (зоб Хашимото) має генетичну природу. Щоб ця спадкова схильність була реалізована, повинні співпасти ще й інші провокуючі фактори. Несприятливими обставинами, що сприяють розвитку зоба Хашимото, є респіраторні вірусні хвороби, хронічний запальний процес в мигдалинах, карієс та ін.
Також вчені вважають, що роль в даному випадку відіграє гормональний фактор, оскільки тиреоїдит аутоімунний розвивається найчастіше у жінок (частіше в 7-10 разів, ніж у чоловіків). Крім цього, початок хвороби часто буває пов'язано з пологами або з'являється в післяпологовому періоді (в перший рік після народження дитини).
Пов'язують появу аутоімунного тиреоїдиту і з надлишком йоду. Вважається, що надмірне споживання препаратів, що містять йод, може в поєднанні з іншими факторами запустити захворювання.
Радіаційне опромінення також сприяє розвитку АІТa щитовидної залози.


КОНСУЛЬТАЦІЯ Ендокринолога
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Залишились питання щодо цієї послуги?
Замовте дзвінок нашого спеціаліста