Предложение недели
Знижка на консультацію гінеколога в "Нео Скін"
Виникли питання?
Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо
Графік роботи колцентру з 08:00 до 20:00
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім’я
Вкажіть бажану дату
Бажаний час (не обовязково)
Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Україна, Донецька обл.
м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а
Україна, Донецька обл.
м. Курахове, вул. Мечникова, 22-а
Будьте в курсі всіх акцій та новин медичного центру:

КОНТАКТИ

0800 759 059

095 291 19 92 


Україна, Донецька обл. м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а

Прокласти маршрут


Україна, Донецька обл. м. Курахове, вул. Мечникова 22 а

Прокласти маршрут

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ТА АНАЛІЗИ
КОНТАКТИ
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити вигідні пропозиції, акції та важливі новини

Русская версия сайта

В процессе...


Приносим извинения, за временные неудобства

ЦЕЙ РОЗДІЛ ТИМЧАСОВО НЕДОСТУПНИЙ


Просимо вибачення, за тимчасові незручності...

Термінове звернення!*
0800 759 059
Безкоштовно з усіх операторів України
Оберіть тип зверення
*Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
**Запити з цієї форми оброблюються в першу чергу
запис до лікаря
Ви можете забронювати час для особистого візиту до лікаря або консультації з лікарем онлайн
Оберіть тип запису:
Оберіть спеціальність лікаря
Не обовязково
Чи контактували ви з людьми у яких діагностовано COVID-19?
У вас є симптоми або підтверджений діагноз COVID-19?
Графік роботи медичного центру "Нео Скін" з 08:00 до 19:00
ОБЕРІТЬ КАТЕГОРІЮ
ЛАБОРАТОРІЯ
ПОСЛУГИ
Нео Скін
Медичний центр Покровськ
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
ОБЕРІТЬ ВЕРСІЮ САЙТУ
ВЫБЕРИТЕ ВЕРСИЮ САЙТА
РУССКИЙ
УКРАЇНСЬКА
Просимо звернути увагу!
Ви завітали на сайт медичного центру у неробочий час.
Ваш запит буде обов'язково оброблений спеціалістом з 08:00 до 19:00
ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
діагностика та лікування
ЛІКУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ в Neo Skin
Цукровий діабет є на сьогодні найбільш часто діагностованих гормональних патологій. Це група ендокринних захворювань, для яких характерна або абсолютна, або відносна недостатність інсуліну - гормону, що продукується підшлунковою залозою.

Цукровий діабет призводить до серйозних порушень обмінних процесів (вуглеводного, жирового, білкового, мінерального, водно-сольового обміну) в організмі.
Діагностика цукрового діабету
Лікування цукрового діабету
Ціни
У великому відсотку випадків діабет другого типу протікає безсимптомно. Рекомендується профілактичне обстеження пацієнтів в групі високого ризику:
 • всім людям старше 45 років (кожні 3 роки аналіз необхідно повторювати)
 • пацієнтам молодого віку при спадковій схильності, наявність в анамнезі гестаційного цукрового діабету, при ожирінні, гіпертонії, гіперліпідемії
Попри те, що цукровий діабет визнаний часто зустрічається захворюванням, оцінити реальні масштаби його поширення складно, адже великий відсоток хворих людей не здогадується про наявність у них діабету, списуючи симптоми на інші захворювання, вікові зміни та т.п. Статистика Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я свідчить про 100 мільйонів хворих на цукровий діабет на сьогодні, при цьому покладається, що число не діагностованих випадків перевищує цей показник у два-три рази.
Типи цукрового діабету
Існують три основні типи цукрового діабету: I і II тип, а також гестаційний діабет.
Перший тип, згідно зі статистичними даними, спостерігається у 5-10% хворих в Україні. Зустрічається перший тип цукрового діабету, як правило, у пацієнтів молодого віку, у дітей. Однак він може діагностуватися та у людей інших вікових категорій. Його симптоми розвиваються стрімко за короткий період.
Найпоширенішим (близько 90-95% випадків цукрового діабету) є другий тип. В такому випадку порушується сприйнятливість клітин організму до гормону інсуліну, яка називається інсулінорезистентністю. Робота підшлункової залози при цьому не порушується. Діагностують це захворювання найчастіше у людей вікової категорії старше 40 років, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають спадкову схильність до цукрового діабету. Близько 80% людей з цукровим діабетом другого типу мають надлишкову вагу.
Гестаційний діабет - захворювання, яке з'являється у вагітних жінок на останніх місяцях терміну. Після пологів рівень цукру в крові приходить в норму. Однак, у жінок, які перенесли діабет цього типу, істотно підвищується ймовірність цукрового діабету другого типу протягом 5-10 років.
Часті питання та тести для діагностики
За яких симптомах потрібно пройти обстеження на цукровий діабет?
При першому і другому типі цукрового діабету виявляються дуже подібні симптоми, проте для першого типу характерно їх стрімке поява, а в другому, навпаки, - поступове.

Для цукрового діабету характерні наступні симптоми:

 • відчуття сухості в роті
 • спрага - хворий може випивати до 3-5 літрів води на добу
 • надлишкове, а також прискорене сечовипускання, людина відчуває потребу сходити в туалет кілька разів за ніч
 • підвищений апетит
 • порушення відчуттів насичення їжею - людина може багато є, при цьому відчувати голод
 • незрозуміле схуднення
 • сексуальні порушення
 • підвищена стомлюваність, проблеми з пам'яттю, загальна слабкість
 • погіршення зору
 • проблеми зі шкірою: довго гояться ранки, часті грибкові ураження, гнійні ураження, свербіж і т.п.
 • для жінок характерним симптомом є молочниця, яка погано піддається лікуванню, а також ураження слизових піхви і сечових шляхів
 • болю при ходьбі, оніміння ніг і поколювання
 • поява на стопах і гомілках виразок і ін.
Що являє собою діагностика цукрового діабету?
 • Для постановки діагнозу «цукровий діабет» лікар вивчає всю важливу інформацію про скарги пацієнта, збирає відомості про індивідуальні симптоми захворювань, про хвороби, перенесених пацієнтом раніше і застосовується лікуванні.

 • Потім слід лабораторне обстеження. При медичному центрі Neo Skin є власна сучасна лабораторія, де можна здати всі необхідні аналізи і максимально швидко отримати результати.
Аналіз крові на цукор
Аналіз крові на цукор - це лабораторне дослідження є ключовим при підозрі на наявність у пацієнта цукрового діабету. Часто саме підвищений вміст в крові цукру стає основним критерієм, що впливає на постановку остаточного діагнозу.


Якщо цукор в крові знаходиться в межах норми, це свідчить про здоровий обміні глюкоз; порушена толерантність до глюкози вказує на стан, який називається предіабет, якщо ж показники цукру підвищено істотно, то можна говорити про наявність у пацієнта діабету першого або другого типу.
Пероральний тест на толерантність до глюкози
Пероральний тест на толерантність до глюкози також активно застосовується передовими клініками для більш точної постановки діагнозу. Суть аналізу в тому, що пацієнтові необхідно випити 75 грамів безводної глюкози (або ж 82, 5 грамів моногідрату глюкози, попередньо розчинених в 200-300 мілілітрах води). Потім через пів години вимірюється рівень крові, а потім аналіз крові на цукор повторюється через 2 години. Таким чином, лікар отримує можливість відстежити зміни, що відбуваються. Важлива правильна підготовка до дослідження - так, пацієнт повинен голодувати протягом 10-12 годин, не вживати алкоголю, кави, відмовитися від куріння і фізичних навантажень, оскільки це може привести до неточних результатів.
Даний тест дозволяє не тільки підтверджувати цукровий діабет, але також і виявляти латентну (приховану) форму захворювання, яка не піддається визначенню за допомогою інших досліджень. Спостерігаючи спади і злети рівня цукру в крові, лікар може судити про функціонування підшлункової залози. Тест використовується для спростування або підтвердження діагнозу у сумнівних випадках.
Визначення глікированного гемоглобіну
Визначення глікированного гемоглобіну - лабораторне дослідження, що дозволяє визначити концентрацію глікозильованого гемоглобіну, яке застосовується для оцінки тяжкості цукрового діабету, ступеня скомпонованості діабету, а також для контролю ефективності лікування. Даний тест використовується також для скринінгу пацієнтів, в тому числі і вагітних жінок, що дозволяє виявити порушення вуглеводного обміну і для перевірки рівня контрольованості цукрового діабету.


Визначення концентрації інсуліну в крові
Визначення концентрації інсуліну в крові - тест, який проводиться пацієнтам з цукровим діабетом з метою диференціації форм захворювання, визначення оптимальної лікувальної терапії, індивідуального підбору найбільш ефективного препарату, а також ступеня недостатності в організмі хворого β-клітин. Дане дослідження проводиться пацієнтам, які не приймають препарати інсуліну.
Визначення С-пептиду
Визначення С-пептиду - аналіз, який використовується для оцінки інсулінсекреторной функції бета-клітин. Тест проводиться для диференціальної діагностики форм цукрового діабету, підбору терапії та препарату, з'ясування ступеня недостатності бета-клітин, діагностики гіперінсулінемії, виявлення інсулін-резистентних станів.

Показник С-пептиду, як правило, знижений у пацієнтів з цукровим діабетом першого типу, з другим типом він може бути підвищений або знаходиться в межах норми, а у інсулінових пацієнтів показник сильно перевищує норму.
Визначення глюкагону
Визначення глюкагону - дослідження, проведене для діагностування глюкагономах (пухлини підшлункової залози) і виявлення стану гіпоглікемії. З дефіцитом глюкагону в крові може бути пов'язано зниження маси тканин підшлункової залози, яке провокується запальним процесом, панкреатектомією або пухлиною.
Мікроальбумінурія
Мікроальбумінурія - лабораторне дослідження, яке дозволяє діагностувати діабетичну нефропатію. Крім цього тест використовується для диференціальної діагностики артеріальної гіпертензії та дає можливість оцінити ризик серцево-судинних ускладнень при цукровому діабеті. Хворим з першим типом призначають даними аналіз щорічно, пацієнтам з другим типом потрібно визначати рівень мікроальбумінурії 1 раз в 3 місяці з моменту діагностування цукрового діабету.
Визначення глюкози в сечі
Визначення глюкози в сечі . Наявність в аналізі сечі глюкози є свідченням підвищення концентрації цукру в крові, оскільки з'являється вона після перевищення так званого «ниркового порога» - близько 9-10 ммоль / л. У здорової людини глюкоза в сечі, як правило, не виявляється. Однак її появу можна пояснити результатами фізіологічної гіперглікемії, наприклад, емоційної, лікарської або аліментарної.
Визначення ацетону в сечі (ацетонурія)
Визначення ацетону в сечі (ацетонурія) - тест, який використовується для визначення тяжкості стану пацієнта з кетоацидозом. Ацетонові тіла можуть міститися в сечі людей, які страждають на цукровий діабет, однак можуть з'являтися при інших патологічних станах, наприклад, при інфекційних хворобах, які супроводжуються підвищенням температури тіла, в періоди голодування, при порушенні дієти і неправильних фізичних навантаженнях, а також після сильної блювоти в внаслідок часткового окислення жирів.
Лікувальне харчування при цукровому діабеті
Необхідною частиною лікування при цукровому діабеті є індивідуальна дієта. Вона має не менш важливе значення для пацієнта, ніж прийом інсулінів чи цукрознижувальних препаратів. У деяких випадках на ранніх термінах перебігу діабету другого типу вдається тільки за допомогою лікувального харчування домогтися компенсації вуглеводного обміну. У пацієнтів з тяжкою формою цукрового діабету дієтотерапія поєднується з інсулінотерапією або прийомом інших лікарських препаратів. При цукровому діабеті першого типу дотримання індивідуальної дієти має життєво важливе значення, адже її порушення може ставати причиною гіпо- або гіперглікемічної коми.
Дієтотерапія при даному захворюванні покликана забезпечувати рівномірне надходження вуглеводів, кількість яких має бути адекватно фізичних навантажень пацієнта.
Інсулінотерапія вважається на цей час самої прогресивною методикою лікування цукрового діабету, яка дозволяє максимально компенсувати порушення вуглеводного обміну. З цією метою пацієнтові індивідуально підбирається необхідний інсуліновий препарат і розраховується відповідне дозування. Інсулінотерапія є обов'язковою і життєво важливою частиною лікування пацієнтів з першим типом цукрового діабету. Також інсулінові препарати використовуються при наявності показань і в лікуванні пацієнтів з другим типом цукрового діабету.
Інсулінотерапія застосовується
 • для лікування пацієнтів з діагнозом «інсулінозалежний цукровий діабет»
 • в якості тимчасової терапії хворим з другим типом діабету (інсулінонезалежним) на тлі різних захворювань, якщо має бути хірургічне втручання
 • з метою терапії пацієнтів, які страждають від діабету другого типу, якщо прийом цукрознижувальних препаратів є неефективним
Часті питання та тести для діагностики
Дієта при цукровому діабеті
 1. Прийоми їжі неодмінно повинні бути регулярними і досить частими (не рідше 4-5 разів на день).
 2. Основні прийоми їжі повинні бути приблизно однаковими по калорійності і кількості споживаних вуглеводів (мова йде про сніданок, обід і вечерю).
 3. Дієта повинна бути досить різноманітною, рекомендується до використання широкий асортимент продуктів, які не містять великої кількості цукрів.
 4. Слід відмовитися від вживання цукру (тільки з дозволу лікаря), замінивши його ксилітом або сорбітом, або ж сахарином. Ці речовини рекомендується додавати в напої та страви.
 5. Пацієнтам, які мають надлишкову вагу, слід вживати в їжу квашену і свіжу капусту, помідори, огірки, шпинат, зелений горошок, салат.
 6. Рекомендується вживати в їжу сир, вівсянку, сою та інші продукти, які містять ліпотропні фактори. Необхідно обмежувати вживання смажених продуктів. Віддати перевагу варто вареним, приготованим на пару, тушкованим, запеченим стравам. Також варто зменшити кількість м'ясних і рибних бульйонів. Дотримуючись цих рекомендацій, можна поліпшити функцію печінки, яка істотно страждає у пацієнтів з цукровим діабетом.

Основною дієтою, яку зручно дотримуватися в домашніх умовах є дієта № 9 - її можна пристосовувати під індивідуальні потреби кожного конкретного пацієнта, додаючи або обмежуючи вживання певних продуктів і страв в їжу.

Існує перелік продуктів, які заборонені пацієнтам з цукровим діабетом. Отже, доведеться утриматися від вживання шоколаду, всіх кондитерських виробів, варення, різних солодощів, меду. Також потрібно відмовитися від гострих, пряних, солоних і копчених страв, баранячого і свинячого жиру, гірчиці, алкоголю, винограду, родзинок і бананів, обмежити кількість перцю.

Для успішної дієтотерапії рекомендується вести щоденник харчування, де буде фіксуватися їжа, яка була з'їдена хворим протягом усього дня. Завдяки такому щоденнику стає можливим визначати причину, що викликала епізод гіпер- або гіпоглікемії. Харчовий щоденник допоможе лікарю в підборі оптимальної дози інсулінів або цукрознижувальних препаратів.
Як призначаються інсулінові препарати?
Схема інсулінотерапії складається виключно в індивідуальному порядку лікарем ендокринологом на підставі результатів контролю рівня цукру в крові протягом попереднього тижня. Це дуже важливо, тому якщо при зверненні до лікаря вам призначаються фіксовані дози без урахування результатів самоконтролю цукру крові, потрібно звернутися до іншого лікаря, оскільки таке лікування може бути обтяжене серйозними ускладненнями.

Щоб визначити, який вид інсуліну і коли потрібно колоти конкретному пацієнтові, лікарю неодмінно потрібно ознайомитися з записами вимірювань цукру крові, а також з обставинами, супутніми із зазначеними змінами. лікаря цікавить


 • які продукти, і в якій кількості вживалися пацієнтом
 • було вжито більше / менше їжі, ніж зазвичай
 • яка і коли у пацієнта була фізична активність
 • коли хворий приймав, і в яких дозах таблетки від діабету
 • чи були в той момент у пацієнта будь-які інфекційні або інші захворювання
 • час прийомів їжі
Які можуть бути наслідки інсулінотерапії?
 • У місцях ін'єкцій можуть виникнути алергічні реакції, які проявляються почервонінням і свербінням шкіри. Найпоширенішою причиною такого наслідки є порушення технології проведення уколів - пацієнт використовує занадто товсту або тупу голку, неправильно вибирає місце для ін'єкції, вводить надто охолоджений інсулін.
 • В результаті інсулінової терапії може знижуватися рівень цукру і розвиватися гіпоглікемія. Проявами таких станів є прискорене серцебиття, підвищена пітливість, загострене почуття голоду, тремтіння. Дані симптоми розвиваються на тлі застосування великих доз інсулінових препаратів, а також вживання недостатньої кількості їжі. Часом гіпоглікемію може провокувати стрес, психоемоційні або фізичні навантаження.
 • Постінсулінова липодистрофія - наслідок інсулінотерапії, що виявляється зникненням в місцях уколів підшкірного жиру. Ризик розвитку даного побічного ефекту зменшується при дотриманні правил введення інсуліну і правильному виборі місця для ін'єкцій.
Детальніше про цукрознижувальні препарати
Дана група лікарських препаратів не містить інсулін і застосовується тільки в лікування пацієнтів з другим типом цукрового діабету, при першому типі цукрознижувальні таблетки є неефективними. Існує кілька груп цукрознижувальних препаратів.

 • Найбільш поширеною групою є препарати - секретагоги. Механізм їх дії полягає в стимулюванні секреції інсуліну підшлунковою залозою. Своєю чергою поділяються на дві підгрупи: мeглітініди та похідні сульфoнілмoчевіни.
 • Друга група - сензітайзеpи. Препарати цієї групи не роблять стимулюючого впливу на бета-клітини підшлункової залози, а сприяють підвищенню чутливості клітин організму людини до гормону інсуліну. Також діляться на дві півгрупи: тіазoлідіндіoни і бігyаніди.
 • Інгібітори альфа-глюкозідaз - препарати, що впливають на процес всмоктування складних вуглеводів з просвіту кишечника.
 • Новітні цукрознижувальні препарати: aгoніcти глюкaгонoподобного пептиду-1 (ГПП-1) і інгібітори діпептіділпептідaзи-4 (ДПП-4).
КОНСУЛЬТАЦІЯ Ендокринолога
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Залишились питання щодо цієї послуги?
Замовте дзвінок нашого спеціаліста