Предложение недели
Знижка на консультацію гінеколога в "Нео Скін"
Виникли питання?
Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо
Графік роботи колцентру з 08:00 до 20:00
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім’я
Вкажіть бажану дату
Бажаний час (не обовязково)
Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Україна, Донецька обл.
м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а
Україна, Донецька обл.
м. Курахове, вул. Мечникова, 22-а
Будьте в курсі всіх акцій та новин медичного центру:

КОНТАКТИ

0800 759 059

095 291 19 92 


Україна, Донецька обл. м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а

Прокласти маршрут


Україна, Донецька обл. м. Курахове, вул. Мечникова 22 а

Прокласти маршрут

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ТА АНАЛІЗИ
КОНТАКТИ
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити вигідні пропозиції, акції та важливі новини

Русская версия сайта

В процессе...


Приносим извинения, за временные неудобства

ЦЕЙ РОЗДІЛ ТИМЧАСОВО НЕДОСТУПНИЙ


Просимо вибачення, за тимчасові незручності...

Термінове звернення!*
0800 759 059
Безкоштовно з усіх операторів України
Оберіть тип зверення
*Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
**Запити з цієї форми оброблюються в першу чергу
запис до лікаря
Ви можете забронювати час для особистого візиту до лікаря або консультації з лікарем онлайн
Оберіть тип запису:
Оберіть спеціальність лікаря
Не обовязково
Чи контактували ви з людьми у яких діагностовано COVID-19?
У вас є симптоми або підтверджений діагноз COVID-19?
Графік роботи медичного центру "Нео Скін" з 08:00 до 19:00
ОБЕРІТЬ КАТЕГОРІЮ
ЛАБОРАТОРІЯ
ПОСЛУГИ
Нео Скін
Медичний центр Покровськ
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
ОБЕРІТЬ ВЕРСІЮ САЙТУ
ВЫБЕРИТЕ ВЕРСИЮ САЙТА
РУССКИЙ
УКРАЇНСЬКА
Просимо звернути увагу!
Ви завітали на сайт медичного центру у неробочий час.
Ваш запит буде обов'язково оброблений спеціалістом з 08:00 до 19:00
ЗОБ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
діагностика та лікування
ЛІКУВАННЯ зобу щитоподібної залози в Neo Skin
Зобом називається чітко помітне збільшення щитоподібної залози, яке відбивається на розмірах і контурах шиї хворого. Найчастіше розвиток зоба стає реакцією організму на порушення обміну йоду, його брак. Існує кілька видів зоба щитоподібної залози:
 • Вузловий зоб проявляється наявністю одного вузла (одновузловий) або декількох вузлів (багатовузловий) розрослася тканини щитоподібної залози. При даному типі зоба відбувається нерівномірне збільшення щитоподібної залози. Найчастіше вузловий зоб виникає на тлі зниження функції щитоподібної залози.
 • Дифузний зоб щитоподібної залози характеризується рівномірним і однорідним збільшенням тканини, формування вузлів в такому випадку не відзначається. Викликається захворювання, як правило, нестачею йоду в організмі.
 • Кістозний зоб є підвид зоба, який характеризується нерівномірним розростанням тканин щитоподібної залози. Окремі ділянки щитоподібної залози розростаються шляхом колоїдних утворень в тканинах (вузлів, наповнених в'язкою рідиною).
 • Змішаний зоб має ознаки, властиві для вузлового і дифузного видів зобу. Відбувається рівномірні розростання тканини, яке супроводжується утворенням ущільнень і вузлів.

Якщо не почати своєчасне адекватне лікування зоба щитоподібної залози, у хворого може порушуватися кровообіг, здавлюватися стравохід і трахея, розвиватися гострі запалення щитоподібної залози, а також злоякісні утворення

Лікування зобу
Для лікування зоба найважливіше - це визначити функціональний статус щитоподібної залози. Якщо вона постійно і в нормальній кількості виробляє гормони, то лікування може бути обмеженим. В такому випадку пацієнту призначається лікувальна дієта і обов'язкове регулярне спостереження за його станом. Тобто в подібних випадках, як правило, ніякого медикаментозного лікування не потрібно. Однак пацієнтам з багатовузловим зобом, який супроводжується гіперфункцією щитоподібної залози, можуть призначатися синтетичні гормони, наприклад, такі препарати, як еутірокс, левотироксин, тіреотом.
У випадках, коли розростання тканини викликає компресію, або з'являється високий ризик впливу на органи дихання, нерви і судини, може проводитися оперативне втручання. Найсерйознішим ускладненням зоба щитоподібної залози є його переродження в злоякісну пухлину. У такому випадку потрібно хірургічне видалення.
Чим викликається захворювання?
Розростання тканин є відповіддю щитовидної залози, реакцією, якій вона намагається компенсувати недолік йоду в організмі або другіенарушенія. Якщо тривалий час спостерігається дефіцит йоду, щитовидна залоза починає поступово збільшуватися в розмірах. Таким чином організм людини намагається отримати якомога більше відсутніх речовин за рахунок збільшення площі проходження крові в тканинах щитовидки.

Захворювання частіше вражає жінок (майже в п'ять разів частіше), ніж чоловіків. Причиною цього є відмінна риса жіночого організму - підвищений синтез гормонів щитовидки - трийодтироніну і тетрайодтиронина.

Також на розвиток зоба впливають і аутоімунні процеси. У крові хворого в результаті пригнічення гуморального імунітету можуть з'являтися особливі білки, які провокують агресію організму до гормонів щитовидної залози. Якщо дані аутоімунні фактори поєднуються з несприятливою екологічною обстановкою, це може викликати зниження функції щитовидної залози - гіпотиреоз, а, в кінцевому рахунку, і рак щитовидки.
Які симптоми зоба?
Дане захворювання може проявлятися

 • збільшенням щитоподібної залози
 • екзофтальмом (надмірним випинання очного яблука)
 • підвищеною стомлюваністю
 • м'язовою слабкістю
 • болем в горлі, відчуттям наповненості горла, утрудненим ковтанням і диханням
 • болями в області грудної клітини
 • дратівливістю, емоційною неврівноваженістю
 • надмірною пітливістю
 • підвищенням артеріального тиску
 • тремтінням в руках
 • розладами стільця
 • підвищеним серцебиттям
 • порушенням менструального циклу у жінок
Як відбувається діагностика зоба щитоподібної залози?
У сучасній медицині для діагностики зоба щитоподібної залози використовуються такі методи:

Пальпація (визначення на дотик) - метод первинної діагностики зоба щитоподібної залози. Пальпаторна діагностика дозволяє виявляти проблему тільки при наявності вже досить вираженого збільшення розмірів щитоподібної залози. Найчастіше лікар використовує даний метод при первинному огляді пацієнта, а потім направляє на додаткове обстеження, яке допоможе отримати більш точну інформацію про стан здоров'я щитоподібної залози пацієнта.

Ультразвукове дослідження (УЗД) вважається на цей час найоб'єктивнішим і інформативним методом діагностики захворювань щитоподібної залози. Завдяки поширеності і доступності ультразвукової діагностики вдається виявити практично будь-які патології щитоподібної залози і вибрати найбільш ефективне лікування. Рекомендується проводити регулярне УЗ-обстеження щитоподібної залози особливо жінкам, адже у них, як відомо, ризик розвитку патологій цього органу в кілька разів вище, ніж у чоловіків.

Аналізи крові і сечі. Аналіз сечі дає можливість виявити початок патологічних змін в щитоподібній залозі. Якщо аналіз сечі показав підвищену екстрадицію йоду, це говорить про необхідність проведення поглиблених досліджень. Важливо правильно інтерпретувати аналіз сечі, оскільки коливання екскреції йоду можуть бути досить значними і залежати від різних обставин і чинників (так, наприклад, на даний показник може істотно вплинути раціон пацієнта).

Аналізи крові дають можливість визначити, як виробляються гормони щитоподібної залози- тетрайодтіронін і трийодтиронін. У здорової людини ці показники можуть також коливатися, тому для точної постановки остаточно діагнозу використовуються інші методи діагностики.

Іншим важливим показником крові є зміст ній тиреоглобуліну - білка, який посилено виробляється організмом при нестачі йоду.
КОНСУЛЬТАЦІЯ Ендокринолога
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Залишились питання щодо цієї послуги?
Замовте дзвінок нашого спеціаліста