Предложение недели
Знижка на консультацію гінеколога в "Нео Скін"
Виникли питання?
Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо
Графік роботи колцентру з 08:00 до 20:00
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім’я
Вкажіть бажану дату
Бажаний час (не обовязково)
Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Україна, Донецька обл.
м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а
Україна, Донецька обл.
м. Курахове, вул. Мечникова, 22-а
Будьте в курсі всіх акцій та новин медичного центру:

КОНТАКТИ

0800 759 059

095 291 19 92 


Україна, Донецька обл. м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а

Прокласти маршрут


Україна, Донецька обл. м. Курахове, вул. Мечникова 22 а

Прокласти маршрут

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ТА АНАЛІЗИ
КОНТАКТИ
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити вигідні пропозиції, акції та важливі новини

Русская версия сайта

В процессе...


Приносим извинения, за временные неудобства

ЦЕЙ РОЗДІЛ ТИМЧАСОВО НЕДОСТУПНИЙ


Просимо вибачення, за тимчасові незручності...

Термінове звернення!*
0800 759 059
Безкоштовно з усіх операторів України
Оберіть тип зверення
*Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
**Запити з цієї форми оброблюються в першу чергу
запис до лікаря
Ви можете забронювати час для особистого візиту до лікаря або консультації з лікарем онлайн
Оберіть тип запису:
Оберіть спеціальність лікаря
Не обовязково
Чи контактували ви з людьми у яких діагностовано COVID-19?
У вас є симптоми або підтверджений діагноз COVID-19?
Графік роботи медичного центру "Нео Скін" з 08:00 до 19:00
ОБЕРІТЬ КАТЕГОРІЮ
ЛАБОРАТОРІЯ
ПОСЛУГИ
Нео Скін
Медичний центр Покровськ
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
ОБЕРІТЬ ВЕРСІЮ САЙТУ
ВЫБЕРИТЕ ВЕРСИЮ САЙТА
РУССКИЙ
УКРАЇНСЬКА
Просимо звернути увагу!
Ви завітали на сайт медичного центру у неробочий час.
Ваш запит буде обов'язково оброблений спеціалістом з 08:00 до 19:00
ГІПОТИРЕОЗ ТА ГІПЕРТИРЕОЗ
діагностика та лікування
ЛІКУВАННЯ ГІПОТИРЕОЗУ ТА ГІПЕРТИРЕОЗУ в Neo Skin
Гіпотиреоз являє собою не якесь конкретне захворювання, а клінічний синдром, який виражається зниженням вироблення і секреції гормонів щитоподібної залози. Найчастіше проблема зустрічається у жінок похилого віку, однак може вражати людей обох статей будь-якого віку. Захворювання може бути пов'язано з патологією самої залози, а може бути результатом патологічних процесів, які впливають на гормональний обмін.

Гіпертиреоз це клінічний синдром, викликаний підвищеним виробленням гормону щитоподібної залози. Як відомо, гормони щитоподібної залози регулюють в організмі людини процеси метаболізму (обмінні процеси), а також впливає на функціонування серцево-судинної системи, роботу шлунково-кишкового тракту, на статеву і психічну діяльність. При гіпертиреозі кров перенасичується гормонами щитоподібної залози і в організмі відбувається прискорення всіх обмінних процесів. Тому для гіпертиреозу характерні такі прояви, як підвищена пітливість, прискорене серцебиття, схуднення, дратівливість і ін.

Гіпотиреоз
Гіпертиреоз

Прояви гіпотиреозу дуже різноманітні, окремо взяті симптоми неспецифічні і не дозволяють виявляти захворювання, тому надзвичайно важливо робити регулярні обстеження

Лікування гіпотиреозу
Лікуванням пацієнта з гіпотиреозом займається лікар-ендокринолог. Лікування даного захворювання полягає в підтримці такого рівня тиреоїдних гормонів, який задовольняє фізіологічні потреби організму.
Лікар підбирає дозу гормону строго індивідуально і з великою обережністю, при цьому реакція організму постійно контролюється за допомогою вимірювань пульсу, ЕКГ, дослідження рівня холестерину в крові, аналізу скарг пацієнта і т.п.
Препарати можуть призначатися на різний термін залежно від того, що послужило причиною розвитку гіпотиреозу і який стан здоров'я пацієнта на даному етапі. Так замісна терапія може бути призначена на пару місяців, на кілька років, або ж може призначатися довічний прийом препарату. Важливу роль в лікуванні захворювання грає дотримання пацієнтом режиму харчування. При гіпотиреозі в основі дієти лежить принцип збільшення процентного вмісту білків і зниження кількості вуглеводів (переважно, легкозасвоюваних: борошняних виробів, меду, цукру, варення) і жирів.
Які існують види гіпотиреозу?
Гіпотиреоз може виникати в результаті патологій самої щитоподібної залози - первинний гіпотиреоз. Він може бути вродженим або набутим. Вроджений гіпотиреоз - наслідок повної відсутності або ж порушень у розвитку щитоподібної залози, в результаті чого гормони щитоподібної залози зовсім не виробляються, або ж виробляються в недостатній кількості.

Набутий первинний гіпотиреоз стає результатом хірургічного видалення щитоподібної залози залози, впливу радіації, запальних захворювань щитоподібної залози, впливу деяких медикаментів. До цієї категорії відносять також ендемічні форми зобу.

Вторинний гіпотиреоз може з'явитися внаслідок інфекційних захворювань, травм або пухлин гіпофіза або гіпоталамуса.
Як проявляється гіпотиреоз?
Прояви гіпотиреозу дуже різноманітні, окремо взяті симптоми неспецифічні і не дозволяють виявляти захворювання.

Залежно від системи, яка уражена в результаті порушення гормонального обміну, гіпотиреоз може проявлятися

 • збільшенням маси тіла, зниженням температури тіла, почуттям зябкости
 • мікседематозного набряком обличчя і кінцівок, для якого характерні великі губи і язик, відбиток зубів на мові; хриплости голосу, зниженням слуху, утрудненням носового дихання (в результаті набряку слизових)
 • анемією
 • сухістю блідістю шкіри, її жовтуватим відтінком, лущенням; випаданням волосся і повільним їх зростанням (волосся можуть випадати не тільки на голові, але і на бровах, тілі, часом алопеція носить тотальний характер)
 • загальмованістю, сонливістю, зниженням пам'яті і концентрації уваги, замедленностью психічних процесів
 • зниженим артеріальним тиском, кардиалгиями (болями в серці), артеріальною гіпертензією, брадикардією
 • схильністю до запорів, зниженням апетиту, нудотою, метеоризм, дискінезією жовчних шляхів
 • порушеннями менструального циклу у жінок
 • порушенням сперматогенезу у чоловіків зниженням лібідо і потенції
Дозування та вибір ліків
Препаратом вибору (кращим препаратом) при лікуванні гіпотиреозу вважається левотироксин натрію, який застосовується для нормалізації рівня тиреотропного гормону.

Для дорослих пацієнтів з гіпотиреозом дозування левотироксину натрію (L-тироксину) - 1,6 мкг на кілограм маси тіла на добу. Важливо розуміти, що потрібна доза може бути різною для різних хворих, так потреба пацієнтів в гормоні може коливатися від 25 до 200 мкг за добу.

Підбір дози проводять поступово, завжди починаючи з мінімально можливою. Початкова доза не перевищує 25-50 мкг / добу. Збільшувати дозування починають після того, як організм адаптується до початкової дози - як правило, через 6-8 тижнів. Адекватність терапії потрібно контролювати за допомогою аналізу на ТТГ в крові.

Варто враховувати, що в літній час часто зменшується потреба організму людини в гормонах щитоподібної залози. Також, потреби чоловіків в L-тироксину в середньому трохи вище, ніж у жінок.

Пацієнт повинен також брати активну участь в лікуванні і постійно здійснювати заходи щодо самоконтролю, оцінюючи своє самопочуття, вимірюючи пульс, артеріальний тиск, фіксуючи зміни маси тіла, контролюючи переносимість тироксину. Рекомендується вести щоденник спостережень. Це істотно допоможе уникнути побічних ефектів і ускладнень при прийомі гормонів.

Своєчасний початок лікування і правильний вибір препарату і дозування дозволяє усувати основні симптоми, повертати пацієнтові колишня якість життя, відновлювати працездатність. При вторинному гіпотиреозі успішність терапії буде залежати від ефективності лікування основного захворювання, яке спровокувало його розвиток.
Діагностика гіпотиреозу
Діагноз ставить ендокринолог, ґрунтуючись на результатах лабораторних та інструментальних досліджень.
Якщо лікар припускає гіпотиреоз, для підтвердження діагнозу, необхідно здати аналізи для визначення концентрації ТТГ і Т4. Про наявність даного захворювання буде свідчити:
 • зниження концентрації загального Т4
 • зниження поглинання щитоподібною залозою радіоактивного йоду
 • підвищення рівня ТТГ (вважається раннім і найчутливішою ознакою первинного гіпотиреозу)
 • зниження концентрації ТТГ (характерний показник вторинного гіпотиреозу).
Варто зазначити, що діагностика гіпотиреозу є нескладною, однак часто лікаря буває проблематично визначити показання для проведення такого дослідження. Така ситуація пояснюється неспецифічної симптомів. Часом навіть самі «явні», здавалося б, прояви гіпотиреозу не підтверджуються гормональним дослідженням і, навпаки, суттєві підвищення рівня ТТГ і зниження Т4 можуть ніяк не проявлятися, протікати безсимптомно.

Правильне лікування дозволяє при гіпертиреозі вести повноцінне життя, а відсутність лікування може обернутися для хворого дуже серйозними проблемами серця, кісток і інших органів, а також стати причиною небезпечного для життя стану - тиреотоксичного кризу

Причини захворювання
Гіпертиреоз викликається підвищенням рівня гормонів Т3 (тироксину) і Т4 (трійодтіроніна). Найчастіше такі порушення провокує дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса, Базедова хвороба) - 70-80 відсотків випадків гіпертиреозу. Це аутоімунне захворювання, при якому організм починає продукувати антитіла проти рецепторів ТТГ гіпофіза, в результаті чого відбувається стимуляція щитоподібної залози, її збільшення і постійна надлишкове вироблення тиреоїдних гормонів. Гіпертиреоз щитоподібної залози може викликатися також і іншими причинами: хворобою Пламмер (токсичною аденомою щитоподібної залози), вірусним захворюванням щитоподібної залози підгострим тіреоідітом (тіреоідіт де Кеpвена), безконтрольним прийомом великої кількості синтетичних тиреоїдних гормонів, тканинної несприйнятливості гіпофіза до тіреоідним гормонів і іншими порушеннями.
Лікування гіпертиреозу
У сучасній ендокринології застосовується кілька методів лікування гіпотиреозу. Вони можуть комбінуватися або використовуватися ізольовано.
 1. Медикаментозна терапія
 2. Радіойодова терапія (лікування радіоактивним йодом, у багатьох випадках вважається найефективнішим)
 3. Хірургічне лікування - видалення частини або повністю всієї щитоподібної залози.
Лікар визначає, який метод лікування гіпертиреозу використовувати в залежності від причин гіпертиреозу, тяжкості захворювання, наявності протипоказань до певних методів або алергічної реакції на медикаменти та інших факторів.

Які діагностують гіпертиреоз?
У центрі Neo Skin пацієнта прийме досвідчений кваліфікований ендокринолог, який вислухає скарги, збере анамнез, проведе огляд. Якщо у лікаря виникне підозра на первинний гіпертиреоз, він призначить такі аналізи:

аналіз на ТТГ (тиреотропний гормон). При гіпертиреозі знижений вміст ТТГ
аналіз на гормони щитовидної залози Т3 і Т4. При гіпертиреозі їх зміст в крові підвищений.

Також при необхідності лікарем може бути призначено УЗД щитовидної залози, яке дозволить визначити розміри щитовидної залози, а також, чи є на ній вузлові утворення. Для уточнення місцезнаходження вузлів може використовуватися комп'ютерна томографія.

Щоб оцінити функціональну активність щитовидної залози і визначити вузлові утворення, також може проводитися радиоизотопная сцинтиграфія. При необхідності може призначатися біопсія вузла щитовидної залози.

Для контролю над станом здоров'я серцево-судинної системи проводиться ЕКГ (електрокардіограма).

Грунтуючись на результати обстеження пацієнта, а також з огляду на ряд індивідуальних чинників, лікар підбирає оптимальний метод лікування.

Які причини захворювання?
Гіпертиреоз викликається підвищенням рівня гормонів Т3 (тироксину) і Т4 (трійодтіроніна). Найчастіше такі порушення провокує дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса, Базедова хвороба) - 70-80 відсотків випадків гіпертиреозу. Це аутоімунне захворювання, при якому організм починає продукувати антитіла проти рецепторів ТТГ гіпофіза, в результаті чого відбувається стимуляція щитоподібної залози, її збільшення і постійна надлишкове вироблення тиреоїдних гормонів.

Гіпертиреоз щитоподібної залози може викликатися також і іншими причинами: хворобою Пламмер (токсичною аденомою щитоподібної залози), вірусним захворюванням щитоподібної залози підгострим тиреоїдитом (тиреоїдит де Кеpвена), безконтрольним прийомом великої кількості синтетичних тиреоїдних гормонів, тканинної несприйнятливості гіпофіза до тиреоїдних гормонів і іншими порушеннями.
КОНСУЛЬТАЦІЯ Ендокринолога
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Залишились питання щодо цієї послуги?
Замовте дзвінок нашого спеціаліста