Предложение недели
Знижка на консультацію гінеколога в "Нео Скін"
Виникли питання?
Залиште ваш номер телефону і ми вам зателефонуємо
Графік роботи колцентру з 08:00 до 20:00
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім’я
Вкажіть бажану дату
Бажаний час (не обовязково)
Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
Україна, Донецька обл.
м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а
Україна, Донецька обл.
м. Курахове, вул. Мечникова, 22-а
Будьте в курсі всіх акцій та новин медичного центру:

КОНТАКТИ

0800 759 059

095 291 19 92 


Україна, Донецька обл. м. Покровськ, вул. Лихачова, 14-а

Прокласти маршрут


Україна, Донецька обл. м. Курахове, вул. Мечникова 22 а

Прокласти маршрут

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ ТА АНАЛІЗИ
КОНТАКТИ
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах, щоб не пропустити вигідні пропозиції, акції та важливі новини

Русская версия сайта

В процессе...


Приносим извинения, за временные неудобства

ЦЕЙ РОЗДІЛ ТИМЧАСОВО НЕДОСТУПНИЙ


Просимо вибачення, за тимчасові незручності...

Термінове звернення!*
0800 759 059
Безкоштовно з усіх операторів України
Оберіть тип зверення
*Графік роботи медичного центру з 08:00 до 19:00
**Запити з цієї форми оброблюються в першу чергу
запис до лікаря
Ви можете забронювати час для особистого візиту до лікаря або консультації з лікарем онлайн
Оберіть тип запису:
Оберіть спеціальність лікаря
Не обовязково
Чи контактували ви з людьми у яких діагностовано COVID-19?
У вас є симптоми або підтверджений діагноз COVID-19?
Графік роботи медичного центру "Нео Скін" з 08:00 до 19:00
ОБЕРІТЬ КАТЕГОРІЮ
ЛАБОРАТОРІЯ
ПОСЛУГИ
Нео Скін
Медичний центр Покровськ
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
ОБЕРІТЬ ВЕРСІЮ САЙТУ
ВЫБЕРИТЕ ВЕРСИЮ САЙТА
РУССКИЙ
УКРАЇНСЬКА
Просимо звернути увагу!
Ви завітали на сайт медичного центру у неробочий час.
Ваш запит буде обов'язково оброблений спеціалістом з 08:00 до 19:00
СИНДРОМ ШЕРЕШЕВСЬКОГО-ТЕРНЕРА
діагностика і лікування
Діагностика та Лікування СИНДРОМу ШЕРЕШЕВСЬКОГО-ТЕРНЕРА
Людський організм дуже складний, а формується він за все з однієї клітини в результаті зустрічі і злиття двох репродуктивних клітин - гамет, кожна з яких несе набір батьківських хромосом.

Цей генетичний матеріал, який заклали батьки, і формує всі характеристики і особливості майбутньої людини. У більшості випадків формується нормальний каріотип (46ХХ або 46ХУ), але іноді зигота, яка утворилася від злиття двох батьківських гамет, має порушення в кількісному складі хромосом.
Виникають тяжкі аномалії у зародка, які в основному приводять до мимовільної втрати плода на ранніх термінах вагітності. Але деякі хромосомні порушення дозволяють плоду вижити, і народжуються діти життєздатні, але у яких існує ряд патологій.
Синдром Тернера або синдром Шершевского-Тернера - приклад такої хромосомної аномалії.
Синдром Шершевского-Тернера - хромосомні захворювання, вперше описане російським ендокринологом Н.А.Шершевским ще в 1925 році. У 1938 році Генрі Тернер лікар, що працює над цією проблемою в Америці, виділив і описав основні симптоми цього захворювання: незрілість статевого розвитку (статевий інфантилізм), крилоподібні складки шкіри на задній поверхні шиї, зміни в ліктьових суглобах.

Причини та умови виникнення цієї хвороби були представлені іншим вченим-лікарем Ч.Фордом в 1959 році. В ході своїх досліджень він з'ясував, що захворювання розвивається в результаті відсутності або якісної зміни однієї статевої Х-хромосоми.
Вважається, що Хвороба Тернера одна з найбільш поширених хромосомних патологій, що зустрічається у жінок. Зазвичай якщо у плода є каріотип з моносомією 45ХО, вагітність закінчується самовільним перериванням. Частота народження живої дитини за різними джерелами, коливається від одного випадку на 2000, до одного випадку на 5000 дівчаток.

Виявити вроджені вади і супутні хвороби при синдромі Тернера дозволяє проведення різних досліджень таких, як ЕхоКГ, ЕКГ, УЗД нирок, MPT серця, рентгенографія хребта, денситометрія, рентгенографія стоп та кістей рук

У випадках, коли явні зовнішні прояви хвороби Шерешевського-Тернера відсутні , діагноз може бути встановлений тільки після настання пубертатного періоду на підставі таких ознак, як низький зріст, невиражені вторинні статеві ознаки, відсутність менархе (початок менструації, перші місячні).

У дорослих постановка діагнозу відбувається на підставі типових для захворювання клінічних симптомах і дослідженні каріотипу, яке включає каріотипування (дослідження набору хромосоми), аналіз крові на гормони, ультразвукове обстеження.
Хворим з синдромом Тернера Шершевского потрібні консультації багатьох лікарів. З такими пацієнтами працюють генетики, кардіологи, ендокринологи, гінекологи, андрологи (для пацієнтів-чоловіків), офтальмологи, нефрологи, отоларингологи та ін.
Виявити вроджені вади і супутні хвороби при синдромі Тернера дозволяє проведення різних досліджень таких, як ЕхоКГ, ЕКГ, УЗД нирок, МPТ серця, рентгенографія хребта, денситометрія, рентгенографія стоп і кистей і інші.
Жінки в рамках діагностичного обстеження обов'язково відвідують гінеколога, їм робиться УЗД органів малого таза. Якщо пацієнт чоловік, то йому роблять УЗД мошонки, дослідження андрогенного профілю.
Як проявляється синдром Шерешевського - Тернера?
Синдром Тернера характеризується серйозними порушеннями формування статевої системи. Крім цього спостерігаються зміни в кістково-суглобовому скелеті, різні важкі вади серця та аномалії в нирках.
Затримка розвитку у дітей з синдромом Тернера відбувається вже в утробі матері, вони народжуються невеликого зросту і з вагою до трьох кілограм.

При яскраво вираженому синдромі Тернера вже у новонароджених виявляються основні ознаки захворювання: надлишок шкіри на короткій шиї, лімфостаз стоп, кистей рук, передпліч. У новонароджених дітей спостерігається порушення смоктального рефлексу, підвищене занепокоєння, часте фонтанне зригування і блювота. Патологія в розвитку нервової системи проявляється затримкою розвитку психічних процесів. Помітне відставання в рості, а також у розвитку вторинних статевих ознак особливо стає помітним в підлітковому віці.

У дорослих пацієнтів помітні зміни в скелеті, деформація черепно-лицевих кісток, зміни в суглобах ліктів і колін, кістки зап'ясть також вкорочені, відсутні фаланги пальців, грудна клітка має бочкоподібні форму, вушні раковини розташовуються нижче, ніж зазвичай. Може спостерігатися зниження слуху, а також різні патології очей (косоокість, опущення верхньої повіки, «монгольська складка» у внутрішнього куточка ока).

 • Оскільки гормональний фон сильно порушений, в підлітковому віці у дівчаток збільшення грудей практично не відбувається. Соски мають більш низьке розташування і як би втягнуті всередину. Навколососковий ореол блідий.
 • Характерними ознаками відрізняється і статеве недорозвинення .
 • Практично всіх пацієнток з синдромом Тернера відрізняє статевий інфантилізм. Зовнішні дані жінки і її статевий розвиток залежить від двох Х- хромосом. Відсутність або пошкодження однієї з них призводить до того, що статеві ознаки виражені слабо. Ще в утробі у дівчинки відбувається недорозвинення статевих залоз, відбувається їх заміщення сполучною тканиною, кількість жіночих статевих гормонів стає дуже низьким. Особливо нестача жіночих гормонів стає помітною в період статевого дозрівання дівчинки.
 • Недостатня кількість гормонів призводить до того, що шкіра статевих губ через блідості більше схожа на складки шкіри, так звана машонкообразная форма великих статевих губ.
 • Малі статеві губи, клітор, дівоча плевра не отримують достатнього розвитку. Деформований вхід у піхву має воронкоподібну форму. Матка також недорозвинена.
 • Вторинне оволосіння шкірного покриву, яке з'являється під пахвами і в області лобка, у дівчаток з діагнозом синдром Тенере розвинений слабо або зовсім відсутній. У більшості дівчаток відбуваються серйозні порушення менструального циклу, аж до повного його відсутності. Овуляція також відсутня.
 • Порушення в статевому дозріванні позначається на формуванні особистості пацієнтки, її психологічної зрілості. При наявності в більшості випадків нормального інтелекту, синдром Тернера вносить зміни в психологічний статус пацієнток. Їм характерні емоційна незрілість, вольові якості розвинені слабко, при необхідності вирішувати якісь питання, дівчатам властиво «дитяче» ставлення до проблеми.
 • Характерною ознакою, який зустрічається практично у 100 відсотків пацієнтів з синдромом Тернера Шерешевського, є низькорослість . В середньому на 20-30 сантиметрів зростання таких хворих нижче, ніж середній ріст людини.
 • Неправильна статура також характерно більш ніж для 90 відсотків людей з синдромом Тернера. На тілі хворих спостерігається множинна пігментація. Розвивається передчасне старіння шкіри. Порушення обміну речовин, призводить до помітного витончення шкіри, її сухості, появи ранніх зморшок.
Яке лікування синдрому Шерешевського-Тернера

При синдромі Шерешевського - Тернера лікування залежить від ступеня прояву хвороби і є комплексним.
Пацієнтам раннього дитячого віку потрібно неспецифічна терапія:

 • масажі;
 • вітамінотерапія;
 • режим харчування;
 • LFC.
У пубертатному віці призначають естрогени, які стимулюють формування вторинних статевих ознак і сприяють розвитку статури за жіночим типом. . Лікування гормонами проводять протягом усього репродуктивного періоду пацієнток.
Гормональна терапія дозволяє запобігти або знизити ймовірність виникнення таких естрогенодіфіцітних захворювань, як остеопороз, підвищений артеріальний тиск, захворювання серцево-судинної системи.
КОНСУЛЬТАЦІЯ Гінеколога
грн.
грн.
Ви маєте можливість сплатити послугу онлайн та отримати бонус на свій рахунок. Обрана дата в формі замовлення для візиту в медичний центр не гарантує запис саме на обрану дату, а вказує на ваші побажання які враховує адміністратор центру та погоджує з вами та вашим лікарем після замовлення.
Залишились питання щодо цієї послуги?
Замовте дзвінок нашого спеціаліста